Aktualności

,, Pasja, radość i talent życie ubarwiają...''

Pod tym hasłem rozpoczął się pierwszy wiosenny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, który powitano tradycyjnie na wesoło.  Śnieg i mróz skutecznie zniechęciły uczniów do wagarów, a...

Właśnie ukazał się siódmy numer gazetki Samorządu Uczniowskiego w szkole ponadgimnazjalnej - "Głos Rolniczaka". Tym razem zespół redakcyjny przygotował wywiady z przedsiębiorcami i znanymi osobami ze świata biznesu, m.in. z twórcą Apple Computers...

Dziś odbyły się IV  Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018 . Podobnie jak w poprzednich latach, w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”  w Nowej Soli swoją ofertę mogły zaprezentować firmy, szkoły...

Tydzień matematyki

Od października w nasze szkole podstawowej obywają się zajęcia w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO – Lubuskie 2020.

Dzięki zajęciom nasi uczniowie mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę z...

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań...

Strony

21 Mar 2018

Dzień Wiosny i Gala Talentów

,, Pasja, radość i talent życie ubarwiają...''

Pod tym hasłem rozpoczął się pierwszy wiosenny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, który powitano tradycyjnie na wesoło.  Śnieg i mróz skutecznie zniechęciły uczniów do wagarów, a poza tym tyle się działo, że szkoda by było opuszczać szkolne mury.

        Pierwsza w naszej placówce GALA TALENTÓW pozwoliła dzieciom i młodzieży zaprezentować różnorodne pasje i osiągnięcia. Okazało się, że mamy w  szkole  wielu zdolnych młodych artystów, muzyków, sportowców, którzy pochwalili się swoimi uzdolnieniami w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumencie, gra w szachy, żonglerka piłką nożną. Żadna dobra impreza nie mogłaby się obyć bez odrobiny magii, a u nas jest pewien magik, który wciąż zaskakuje nowymi sztuczkami zarówno kumpli, jak i nauczycieli. Jedna z uczennic świetnie posługuje się językiem migowym, więc wykorzystali tę sytuację niesamowici konferansjerzy prowadzący galę, prosząc za pomocą koleżanki o to, by nauczyciele stawiali tylko dobre oceny i nie zadawali zadań domowych. No cóż , marzyć może każdy... Podczas gali  o swoich pasjach i osiągnięciach opowiadali także wędkarze oraz wielbiciele jazdy konnej. Dla miłośników poezji też coś było, ponieważ szkolni poeci również przedstawili swoją twórczość. Można było podziwiać  różnorodne  prace  małych artystów-plastyków oraz zachwycić się cudownymi fotografiami. Swoje osiągnięcia zaprezentowała również 13 DH „Włóczykije” działająca w szkole od wielu lat. Bardzo dobrze zapowiadający się mistrzowie wypieków z kl. 5b, 6b, 7a, 2a i 3a gimn. przygotowali wspaniałą degustację, a ich stoisko było najbardziej oblegane przez wszystkich łasuchów.

          Odbył się także konkurs pod hasłem: ,,Najfajniejsza fryzura". Okazało się, że mistrzów grzebienia jest w szkole wielu. Wygrali ci uczestnicy, którzy wykazali się kreatywnością i talentem fryzjerskim. A nagrodą był oczywiście piękny kolorowy grzebień.

           Spotkanie tak wielu młodych, uzdolnionych pasjonatów jest najlepszym dowodem na to, że dzieci i młodzież mają w sobie pasję życia i pasję poznawania świata. To wspaniale, że chcą się podzielić  z innymi tym, co potrafią robić najlepiej. Odkrywanie siebie i swoich talentów, pomaga mądrzej spojrzeć na życie i jego wartość.

                                                                                                                         

                                                                      M.Wysoczańska

20 Mar 2018

IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018

Dziś odbyły się IV  Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018 . Podobnie jak w poprzednich latach, w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”  w Nowej Soli swoją ofertę mogły zaprezentować firmy, szkoły ponadgimnazjalne ( była tam też nasza szkoła) , uczelnie, instytucje rynku pracy.

04 Mar 2018

Rekrutacja

UWAGA!

Zespół Szkół w Nowym Miasteczku prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Rolnik.

Zdobądź nowe kwalifikacje!

Zapisy do końca marca.

 

Na stronie szkoły w zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkolne/Wzory pism znajduje się podanie. Należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w sekrecie szkoły przy ulicy Marcinkowskiego 1.

W przypadku braku możliwości wydruku formularza lub jakichkolwiek problemów z jego wypełnieniem pomoc otrzymają Państwo w sekretariacie.

 

 

10 Feb 2018

Bezpieczne ferie zimowe.

Bezpieczne ferie zimowe.

18 Dec 2017

Informacja nt dyżurów nauczycieli w okresie między świątecznym.

W dniach: 27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek) nie ma zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, zaplanowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole - gabinet nr 11 - budynek przy ulicy Marcinkowskiego 1 ( 27 i 28 grudnia ) , budynek przedszkola przy ulicy Lipowej ( 29 grudnia )

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z wyżej wymienionych zajęć o przekazanie wychowawcy klasy informacji, w jakie dni dziecko będzie w szkole.

12 Nov 2017

Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia: A.Opryszak

06 Nov 2017

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych.

Zdjęcia - W. Małecka

24 Oct 2017

Niecodzienna lekcja przyrody.

„Niecodzienna lekcja przyrody na żywo – PŁAZY”.

Zdjęcia-W. Małecka

17 Oct 2017

Pasowanie uczniów klas pierwszych.

Pasowanie  uczniów klas pierwszych.

Zdjęcia: W Małecka

12 Oct 2017

Dzień Nauczyciela 2017

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników.

02 Oct 2017

Święto Anioła Stróża

Święto Anioła Stróża.

Strony