Przedszkole

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Przedstawił także nowe Panie Wicedyrektor Grażynę Olszewską i Agnieszkę Tracewską.  Ksiądz motywował do nauki, a Pani Burmistrz Danuta Wojtasik zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Po  wystąpieniach  uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się także z wieloma zmianami. 1 września 2017 r. wróci 8-letnia szkoła podstawowa i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji. Podpisane przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie rozpoczynają się 1 września 2017 r., a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej.

 

07 Jun 2017

Święto Sportu Szkolnego 2017

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Po zakończonych biegach wśród wszystkic uczestników zostały wylosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów:

USŁUGI TRANSPORTOWE "Alfa" Renata Popowicz, USŁUGI TRANSPORTOWE "ROL- TRANS" Krzysztof Sawicki, "Raphael" Jakub Debert, Firma "ARPOL", SAN MAX, Zajazd Kacper, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, ZAKŁAD HANDLOWO - USŁUGOWO PRODUKCYJNY Krzysztof Wysoczański, Chata Polska, Szkolne Koło Karitas, Piekarnia "Gureczny", FRB - FACHBUD Firma Remontowo - Budowlana Jakub Kowalski, FIRMA COVER'S JEANS Alina Stępień, Koło Łowieckie "Orzeł", Karon Aron Robert Krawczyk, Firma "Fatamorgana".

Wszystkie dzieci obecne w tym dniu na stadionie od Rady Rodziców otrzymały lody.

Święto Sportu Szkolnego przebiegało w duchu sportowej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok :)

tekst: M. Kiesiak i A.Śliwińska

07 Jun 2017

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Mini Zoo Bajkowa Zagroda

Dnia 6 czerwca grupa pani Ilony Murzyn oraz Ireny Iwaniec udały sie autokarem do Zielonej Góry. Celem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i Mini Zoo Bajkowa Zagroda. Gdy dotarliśmy na miejsce powitała nas pani animator przebrana za "Biedronkę", która towarzyszyła nam podczas zwiedzania. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się ponad 500 gatunków i odmian roślin pochodzących z Półkuli Północnej. Dzieci miały możliwość przyjrzeć im się z bliska. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo - podziwialiśmy tam egzotyczne ptaki, surykatki, daniele i kozy. Następnie przeniesliśmy się do świata bajek i baśni. W Bajkowej Zagrodzie mieliśmy możliwość zobaczyć Królewnę Śnieżkę, Pinokia, domki smerfów, jednak największą atrakcją było "mówiące drzewo". W Bajkowej Zagrodzie czekał na dzieci słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie wspaniałej przygody dzieci miały możliwość skorzystania z "dmuchanców" przygotowanych specjalnie dla naszych grup oraz skosztować pysznych lodów. Myślę, że wycieczka była bardzo udana a dzieci zadowolone.

Typ placówki: 
29 May 2017

Dzień Mamy i Taty

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, szczęścia i ciepła rodzinnego. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się oraz pielęgnować więż między rodzicem a dzieckiem. Dlatego też co roku obchodzimy w przedszkolu "Dzień Mamy i Taty". W tym roku grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowany program, podczas którego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz wzruszeń. Po występach dzieci wręczyły rodzicom przygotowane prezenty oraz wspólnie spędziły czas przy słodkim poczęstunku.

Typ placówki: 
10 May 2017

Przedszkolaki z wizytą u strażaków.

W dniu 5 maja 2017 roku wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Miasteczku. Dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia w których przyjmowane są telefony od osób, które potrzebują pomocy. Dzieci zobaczyły komputery, telefony i wiele innych urządzeń pozwalających szybko odebrać i przekazać zgłoszenie, by udzielić pomocy potrzebującym. Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym stały wozy strażackie, przygotowane w każdej chwili do akcji ratowniczej. Maluchy poznały wyposażenie samochodów oraz dowiedziały się, jak wygląda strażak ubrany w strój zabezpieczający go przed wysoką temperaturą. Przed budynkiem dzieci zobaczyły wóz strażacki z wyciągniętą drabiną, a kolejną z przygotowanych dla nich atrakcji był pokaz lania wody z węża strażackiego. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 

 

Typ placówki: 
10 May 2017

Przedszkolaki w szkole ponadgimnazjalnej

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały wszystkie atrakcje przygotowane w szkole ponadgimnazjalnej w dniu promocji szkoły. Chłopcy bardzo chętnie przymierzali stroje żołnierzy. Na koniec wizyty zaprezentowały na scenie swoje umiejętności muzyczne. W nagrodę dostały słodką watę cukrową. 

Typ placówki: 
26 Apr 2017

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

   W dniu 25.04.2017r.w naszej szkole ponadgimnazjalnej zorganizowany został Dzień Otwarty. Głównym celem było zaprezentowanie dorobku szkoły, zmian, które nastąpiły, pięknie wyremontowanych sal  lekcyjnych, a także przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki potencjalnym uczniom oraz ich rodzicom.

   Odwiedziło nas wielu gości, m.in. radni miejscy, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół z Borowa Wielkiego i Bytomia Odrzańskiego, mieszkańcy Nowego Miasteczka i okolicznych miejscowości, a także absolwenci ,,Rolniczaka” i nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w tej szkole. Nie mogło również zabraknąć naszych gimnazjalistów, którzy pod czujnym okiem wychowawców zwiedzali mury być może swojej przyszłej placówki. Wszyscy przybyli z zaciekawieniem przyjęli przygotowane atrakcje, wśród których znalazły się występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Na lekcję samoobrony zaprosił gości instruktor sztuk walk T. Kuncik. Żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy pod szkołę podjechali kładem i oczywiście wozem bojowym, zaprezentowali uczestnikom pokazu sprzęt bojowy . Widzowie mogli również przymierzyć mundury wojskowe, a chętnych nie brakowało, bo jak wiadomo "za mundurem panny sznurem". Jak zwykle nie zawiedli nas także strażacy, którzy  swoim pokazem  uatrakcyjniają każdą  imprezę. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt  oraz wóz strażacki wykorzystywane podczas akcji.

     Dla gości przygotowano poczęstunek. Kawa, herbatka i pyszne ciacho umilały przerwy w zwiedzaniu. Uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego częstowali smakoszy żołnierskiego jedzenia  wspaniałą grochówką z kuchni polowej.

    Kiermasz, podczas którego ogrodnicy, pszczelarze i inni producenci prezentowali i sprzedawali swoje wspaniałe wyroby, ubarwił naszą imprezę. Dobrze, że mamy przymknęły dziś oko i najmłodsi goście mogli objadać się watą cukrową bez ograniczeń.  Dzień Otwarty Szkoły to doskonała okazja do spotkania, mamy więc nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania odwiedzających i z niektórymi z nich spotkamy się już  we wrześniu.

tekst: M. Wysoczańska

23 Apr 2017

Występy artystów cyrkowych.

Chwile niezapomnianych wrażeń przeżyli uczniowie naszej szkoły dzięki występom artystów cyrkowych. Pokazy sztuczek cyrkowych, zaprawionych odrobiną humoru, przypadły do gustu zgromadzonej na szkolnej sali gimnastycznej publiczności, która swój zachwyt  wyrażała głośnymi brawami oraz spontanicznymi okrzykami.

Zdjęcia W.M.

05 Apr 2017

Klasa mundurowa na zajęciach w OSP w Nowym Miasteczku

Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła wiosenny cykl zajęć z wiedzy ratowniczej i pożarniczej. 31 marca uczniowie klasy I naszego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się, wraz z panem mjr  Romanem Brymorą  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku,  na zajęcia mające na celu przybliżenie pracy strażaka. Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez pracowników OSP, następnie zostaliśmy oprowadzeni po budynku straży, a także poznaliśmy szczegółowo każdy pojazd oraz sprzęt specjalistyczny.  Uczniowie  w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków mieli  możliwość podniesienia swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, dowiedzieli się , jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Uczniowie poznali trudną i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiedzieli się jak unikać i rozpoznawać zagrożenia  z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Oprócz zajęć teoretycznych odbyły się też zajęcia praktyczne np. wejście po drabinie z wozu strażackiego na wysokość ok. 30m. Składamy podziękowania załodze Ochotniczej  Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku za ciekawe zajęcia. Do zobaczenia za miesiąc.

25 Mar 2017

Linia prosta

Linia prosta

21 Mar 2017

Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu.

W tym roku przedszkolaki wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego wspólnie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci barwnym korowodem wraz z Marzannami wyruszyły na spacer, żeby żegnać zimę a witać wiosnę. Grupy zatrzymały się na rynku i tam wspólnie zaśpiewały wiosenne piosenki, zagrały na instumentach wykonanych wcześniej w przedszkolu oraz zatańczyły z Marzannami. Następnie ruszyliśmy ulicami miasta i odwiedziliśmy ZS nr 1. Myślę,że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią,że wiosna zawita do nas na dobre.

Typ placówki: 
21 Mar 2017

#LINIAPROSTA

#LINIAPROSTA - ZRÓB ZDJĘCIE SWOJEJ DŁONI I DAJ SZANSĘ NA SAMODZIELNE ŻYCIE!

Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem Downa. 21. marca w Światowym Dniu Zespołu Downa Stowarzyszenia Bardziej Kochani oraz telewizja Lifetime zachęcają do włączenia się do akcji charytatywnej i zrobienia zdjęcie swojej przekreślonej dłoni. Za każde zdjęcie (właśnie lub udostępnione publicznie) oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

Kampanii towarzyszy klip video pokazujący w symboliczny sposób trudności z dorastaniem i usamodzielnianiem się osoby z zespołem Downa. Animacja została przygotowana przez zespół A+E Networks Poland (Rami Haidar, Katarzyna Grynienko) we współpracy z Piotrem i Aleksandrą Flisami.

Równocześnie z rozpoczęciem akcji #LiniaProsta we wtorek, 21 marca o godz. 22:00 telewizja Lifetime pokaże pierwszy odcinek wyróżnionego w zeszłym roku nagrodą Emmy serialu dokumentalnego pt. „Taki się urodziłem”. To wzruszająca i ciepła opowieść o ludziach, których rzadko można zobaczyć w mediach: młodych mężczyznach i kobietach z zespołem Downa, a głównym tematem – ich relacje z rodzinami, znajomymi i otoczeniem. W programie występuje siedem osób i ich rodzin; niektórzy już się znają, inni zaś spotykają się po raz pierwszy. Każdy z bohaterów ma jakieś problemy i wyzwania, którym musi sprostać on sam, jak i społeczeństwo. Każdy też ma historię do opowiedzenia, która sprawi, że spojrzymy na tych ludzi w inny sposób.

Akcja #LiniaProsta potrwa do końca marca 2017 roku. Zbieramy 40 000 złotych!

18 Feb 2017

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka

14 lutego w oddziale przedszkolnym pod opieką pani Ilony Murzyn odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały przygotowany program: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Było wiele radości i wzruszeń. Po występach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Następnie wspólnie spędziliśmy czas przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.

Typ placówki: 
09 Feb 2017

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

24 stycznia w przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci z grupy pani Ireny Iwaniec zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program arystyczny, recytowały wiersze, spiewały piosenki i tańczyły. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami w przedszkolu, do którego codziennie uczęszczają.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

Typ placówki: 

Strony