Przedszkole

18 Dec 2017

Informacja nt dyżurów nauczycieli w okresie między świątecznym.

W dniach: 27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek) nie ma zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, zaplanowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole - gabinet nr 11 - budynek przy ulicy Marcinkowskiego 1 ( 27 i 28 grudnia ) , budynek przedszkola przy ulicy Lipowej ( 29 grudnia )

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z wyżej wymienionych zajęć o przekazanie wychowawcy klasy informacji, w jakie dni dziecko będzie w szkole.

15 Dec 2017

Święta za pasem ...

Kolejna impreza cykliczna za nami ... i kolejny raz uczennice ze Szkolnego Koła CARITAS pokazały, że zawsze można na nie liczyć. Tym razem przygotowałyśmy stoisko świąteczne, na którym znalazły się ciasta, pierniki, pierniczki, własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i rodziców. Nad wszystkim czuwali opiekunowie Szkolnego Koła CARITAS. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich z SKC kilka rodzin z naszej szkoły będzie miało szczęśliwsze święta.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę wszystkiego co najlepsze, aby nigdy nie zabrakło nam siły i chęci do dalszych działań.

Pamiętajmy, Dobro zawsze wraca ...

Opiekun SKC Klaudia Olejarz

11 Dec 2017

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Wreszcie przyszedł prawdziwy Święty Mikołaj. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok.

 

Typ placówki: 
03 Dec 2017

Andrzejki w przedszkolu

W miniony czwartek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawie. 

Typ placówki: 
28 Nov 2017

„Wyprawa po skarb piratów” - nocowanie w przedszkolu.

Jak wygląda przedszkole nocą? O tym mogły się przekonać „Słoneczka” – z grupy 5,6-latków pod opieką wychowawczyni Iwony Olczyk-Pacan. Z piątku 24.11 na sobotę 25.11  odbyło się pierwsze nocowanie w przedszkolu, które dostarczyło nam mnóstwa wrażeń… Była wspólna zabawa w poszukiwanie pirackiego skarbu, kolacja, słuchanie bajki i najważniejsze  – spanie obok swoich przedszkolnych kolegów. Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc, kiedy w pobliżu nie było rodziców, ale wszyscy dali sobie świetnie radę. Podejrzewamy nawet, że to rodzice bardziej nie mogli doczekać się poranka niż ich dzieci, które już dopytują się o kolejne nocowanie :)

Typ placówki: 
28 Nov 2017

Przedszkolaki w Skokoloco

W dniu 22 listopada 2017 roku przedszkolaki z grupy Pani Bożeny Stachowiak i Pani Iwony Olczyk-Pacan wybrały się na wycieczkę do Parku Trampolin Skokoloco w Zielonej Górze. Spędziły tam bardzo miłe chwile, którym towarzyszyła zarówno wspaniała zabawa, jak i aktywny odpoczynek. Przedszkolaki mogły korzystać z trampolin oraz z basenów z gąbkami. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii oraz integracji ze swoimi koleżankami oraz kolegami. Przedszkolaki bawiły się świetnie!

Typ placówki: 
04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Przedstawił także nowe Panie Wicedyrektor Grażynę Olszewską i Agnieszkę Tracewską.  Ksiądz motywował do nauki, a Pani Burmistrz Danuta Wojtasik zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Po  wystąpieniach  uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się także z wieloma zmianami. 1 września 2017 r. wróci 8-letnia szkoła podstawowa i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji. Podpisane przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie rozpoczynają się 1 września 2017 r., a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej.

 

07 Jun 2017

Święto Sportu Szkolnego 2017

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Po zakończonych biegach wśród wszystkic uczestników zostały wylosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów:

USŁUGI TRANSPORTOWE "Alfa" Renata Popowicz, USŁUGI TRANSPORTOWE "ROL- TRANS" Krzysztof Sawicki, "Raphael" Jakub Debert, Firma "ARPOL", SAN MAX, Zajazd Kacper, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, ZAKŁAD HANDLOWO - USŁUGOWO PRODUKCYJNY Krzysztof Wysoczański, Chata Polska, Szkolne Koło Karitas, Piekarnia "Gureczny", FRB - FACHBUD Firma Remontowo - Budowlana Jakub Kowalski, FIRMA COVER'S JEANS Alina Stępień, Koło Łowieckie "Orzeł", Karon Aron Robert Krawczyk, Firma "Fatamorgana".

Wszystkie dzieci obecne w tym dniu na stadionie od Rady Rodziców otrzymały lody.

Święto Sportu Szkolnego przebiegało w duchu sportowej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok :)

tekst: M. Kiesiak i A.Śliwińska

07 Jun 2017

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Mini Zoo Bajkowa Zagroda

Dnia 6 czerwca grupa pani Ilony Murzyn oraz Ireny Iwaniec udały sie autokarem do Zielonej Góry. Celem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i Mini Zoo Bajkowa Zagroda. Gdy dotarliśmy na miejsce powitała nas pani animator przebrana za "Biedronkę", która towarzyszyła nam podczas zwiedzania. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się ponad 500 gatunków i odmian roślin pochodzących z Półkuli Północnej. Dzieci miały możliwość przyjrzeć im się z bliska. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo - podziwialiśmy tam egzotyczne ptaki, surykatki, daniele i kozy. Następnie przeniesliśmy się do świata bajek i baśni. W Bajkowej Zagrodzie mieliśmy możliwość zobaczyć Królewnę Śnieżkę, Pinokia, domki smerfów, jednak największą atrakcją było "mówiące drzewo". W Bajkowej Zagrodzie czekał na dzieci słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie wspaniałej przygody dzieci miały możliwość skorzystania z "dmuchanców" przygotowanych specjalnie dla naszych grup oraz skosztować pysznych lodów. Myślę, że wycieczka była bardzo udana a dzieci zadowolone.

Typ placówki: 
29 May 2017

Dzień Mamy i Taty

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, szczęścia i ciepła rodzinnego. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się oraz pielęgnować więż między rodzicem a dzieckiem. Dlatego też co roku obchodzimy w przedszkolu "Dzień Mamy i Taty". W tym roku grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowany program, podczas którego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz wzruszeń. Po występach dzieci wręczyły rodzicom przygotowane prezenty oraz wspólnie spędziły czas przy słodkim poczęstunku.

Typ placówki: 
10 May 2017

Przedszkolaki z wizytą u strażaków.

W dniu 5 maja 2017 roku wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Miasteczku. Dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia w których przyjmowane są telefony od osób, które potrzebują pomocy. Dzieci zobaczyły komputery, telefony i wiele innych urządzeń pozwalających szybko odebrać i przekazać zgłoszenie, by udzielić pomocy potrzebującym. Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym stały wozy strażackie, przygotowane w każdej chwili do akcji ratowniczej. Maluchy poznały wyposażenie samochodów oraz dowiedziały się, jak wygląda strażak ubrany w strój zabezpieczający go przed wysoką temperaturą. Przed budynkiem dzieci zobaczyły wóz strażacki z wyciągniętą drabiną, a kolejną z przygotowanych dla nich atrakcji był pokaz lania wody z węża strażackiego. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 

 

Typ placówki: 

Strony