Przedszkole

Akcja "Podaruj mi trochę światła"

Dzisiaj, 18 czerwca, wolontariat szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku otrzymał podziękowania od Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego za zorganizowanie i przesłanie używanych okularów korekcyjnych w ramach akcji "Podaruj mi trochę światła". Cieszymy się bardzo, że przesyłka dotarła i nasze okulary już w lipcu trafią do potrzebujących w Kenii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Wolontariusze wraz z opiekunami.

E. Piotrowska

Zbiórka okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

Gorące podziękowania kierujemy do Pani Joanny Berger, opiekunki świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie z oddziałami gimnazjalnymi. Bo to dzięki jej inicjatywie młodzież zebrała 49 par okularów. Przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wielką moc ma Facebook, bo to dzięki informacji tam zamieszczonej uczeń kożuchowskiej szkoły, Jakub Miśków,  zainteresował się naszą akcją.

Tą samą drogą do naszej zbiórki przyłączyła się Pani Małgorzata Pitrowska-Osuch, która zainicjowała akcję w Nowej Soli. Przekazała nam  dwie pełne torby okularów – dziękujemy.

 Także nasz Szkolny Caritas przekazał na naszą zbiórkę 10 par okularów.

Wymyte, wyczyszczone okulary zostały zapakowane i wysłane 25 maja do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Bardzo cieszy nas fakt, że w codziennym pędzie potrafimy się zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku. Dzięki nam wszystkim, czyjeś życie w dalekiej Kenii nabierze barw, kształtów i rozpromienieje.

Wolontariusze wraz z opiekunami: Ewą Piotrowską, Mariolą Świtą i Moniką Wolną

Uroczysty apel z okazji Święta 3 Maja oraz Dnia Flagi

Uroczysty apel z okazji Święta 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Zbiórka okularów.

Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku ogłasza zbiórkę używanych okularów korekcyjnych.

 Jeżeli masz niepotrzebne okulary, możesz podzielić się nimi z potrzebującymi braćmi z Kenii. 

  • Zbieramy używane okulary w plusach i minusach.
  • Okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć nieuszkodzone elementy opraw i szkła nieporysowane w centrum.

W Kenii wiele osób zmaga się z chorobami oczu. Okulary korekcyjne są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w tej trudnej rzeczywistości. Zebrane okulary zostaną posegregowane, opisane przez specjalistów i dostarczone do Kenii.

Okulary należy przynosić do biblioteki szkolnej do 11 maja.

Razem możemy więcej!

Konkurs "English interviews with business leaders"

Dnia 22 marca 2018 r. uczniowie klas LO w naszej szkole ponadgimnazjalnej uczestniczyli w szkolnym konkursie języka angielskiego 'English interviews with business leaders". Pomysłodawczynią oraz animatorką i organizatorką nagród dla uczniów szkoły średniej ZS nr 1 w Nowym Miasteczku była Pani Marta Zientek. Uczniowie zmierzyli się ze skomplikowanym testem i bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami. Pierwsze miejsce z wynikiem 100 % zajął Gracjan Jarecki (II LO), drugie miejsce z wynikiem 98% - Mateusz Raszczuk (II LO), zaś na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się uczniowie z klasy I LO: Damian Archuticz, Jakub Pacan oraz Patryk Jędrzejski. Gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym za rok!

"T.I.C? Tak! Nasze szkoły otwarte na świat” – krótka fotorelacja.

Od października w nasze szkole podstawowej obywają się zajęcia w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO – Lubuskie 2020.

Dzięki zajęciom nasi uczniowie mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę z Informatyki oraz zapoznać z podstawami bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Szkoła wzbogaciła się natomiast o nowy sprzęt komputerowy (15 laptopów i drukarka)

A. Tracewska

Piknik Edukacyjny "Internet bez hejtu"

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W pikniku aktywnie uczestniczyli uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej: układali zdania z rozsypanek wyrazowych dotyczące hejtowania w sieci, rozszyfrowywali wiadomości, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na losowe pytania dotyczące wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Wyrazem sprzeciwu przeciwko hejtowaniu było również odrysowanie dłoni na papierze. Ponadto uczniom został zaprezentowany film edukacyjny „ Dodaj przyjaciela ” oraz teledysk „ Przytul hejtera ”. Na zakończenie akcji uczniowie wszystkich klas otrzymali dyplomy za udział w pikniku, a także wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Lodowisko

Po feriach pogoda jeszcze dopisała i zajęcia wychowania fizycznego mogły odbywać się również na lodowisku, było dużo frajdy i zabawy, a nasi uczniowie całkiem niezłe już sobie radzą z tą jakże trudna sztuka jaką niewątpliwie jest jazda na łyżwach.Włączenie gier i zabaw do lekcji podnosi efektywność nauczania, dając jednocześnie młodzieży wiele radości i zadowolenia. Promujmy ten piękny, zimowy sport i zachęcamy do wizyt na lodowisku.

M. Kiesiak

Rekrutacja

UWAGA!

Zespół Szkół w Nowym Miasteczku prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Rolnik.

Zdobądź nowe kwalifikacje!

Zapisy do końca marca.

 

Na stronie szkoły w zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkolne/Wzory pism znajduje się podanie. Należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w sekrecie szkoły przy ulicy Marcinkowskiego 1.

W przypadku braku możliwości wydruku formularza lub jakichkolwiek problemów z jego wypełnieniem pomoc otrzymają Państwo w sekretariacie.

 

 

Schemat organizacyjny szkoły

Treść: 
Schemat organizacyjny szkoły.

Statut Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Treść: 
Statut Zespołu Szkół nr 1 W Nowym Miasteczku.

Orszak Trzech Króli

Pod hasłem "Bóg jest miłością", dnia 6 stycznia odbył się w Nowym Miasteczku Orszak Trzech Króli. Druga edycja tego wydarzenia zgromadziła licznych mieszkańców Nowego Miasteczka i okolicznych wiosek. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie Orszaku, który przeszedł ulicami Nowego Miasteczka. Była to jedna z imprez, która wpisuje się w świętowanie roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się mszą świętą w kościele Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Stąd po mszy wyruszył barwny korowód. Nie zabrakło oczywiście świętej rodziny i trzech mędrców, którzy jechali dorożką. Za nimi podążały dzieci i dorośli. Po drodze śpiewano kolędy oraz zatrzymywano się, by podziwiać scenki teatralne przygotowane przez uczniów VII klasy SP w Nowym Miasteczku oraz przez uczniów SP w Borowie Polskim. Scenki nawiązywały do tematyki biblijnej oraz ukazywały pokusy, jakie czekają na każdego człowieka. Motywem przewodnim tego wydarzenia było przypomnienie wszystkim jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Pokłon Trzech Mędrców, jako zwieńczenie Orszaku, wykazał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Trzej Królowie byli bowiem przedstawicielami trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki.

Orszak pokazał, że nasza szkoła to, zwarte, gotowe do działania i dawania świadectwa wiary środowisko, które jednoczy się, umacnia i jest w stanie naprawdę dużo zaoferować innym. W tym kierunku będziemy się rozwijać. Przekazując solidną wiedzę uczniom, kształcąc na najwyższym poziomie, formując i wychowując powierzone nam dzieci, będziemy wyznaczać kierunki sobie i innym. A Przewodnikiem niech nam będzie Jezus Chrystus -Ten, któremu w tak malowniczy, barwny radosny sposób oddaliśmy pokłon.

Ks A. Zelionca
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku - facebook.

Statut Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Treść: 
Statut Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Strony