Przedszkole

18 Mar 2018

"T.I.C? Tak! Nasze szkoły otwarte na świat” – krótka fotorelacja.

Od października w nasze szkole podstawowej obywają się zajęcia w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO – Lubuskie 2020.

Dzięki zajęciom nasi uczniowie mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę z Informatyki oraz zapoznać z podstawami bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Szkoła wzbogaciła się natomiast o nowy sprzęt komputerowy (15 laptopów i drukarka)

A. Tracewska

05 Mar 2018

Piknik Edukacyjny "Internet bez hejtu"

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W pikniku aktywnie uczestniczyli uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej: układali zdania z rozsypanek wyrazowych dotyczące hejtowania w sieci, rozszyfrowywali wiadomości, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na losowe pytania dotyczące wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Wyrazem sprzeciwu przeciwko hejtowaniu było również odrysowanie dłoni na papierze. Ponadto uczniom został zaprezentowany film edukacyjny „ Dodaj przyjaciela ” oraz teledysk „ Przytul hejtera ”. Na zakończenie akcji uczniowie wszystkich klas otrzymali dyplomy za udział w pikniku, a także wypełnili ankiety ewaluacyjne.

05 Mar 2018

Lodowisko

Po feriach pogoda jeszcze dopisała i zajęcia wychowania fizycznego mogły odbywać się również na lodowisku, było dużo frajdy i zabawy, a nasi uczniowie całkiem niezłe już sobie radzą z tą jakże trudna sztuka jaką niewątpliwie jest jazda na łyżwach.Włączenie gier i zabaw do lekcji podnosi efektywność nauczania, dając jednocześnie młodzieży wiele radości i zadowolenia. Promujmy ten piękny, zimowy sport i zachęcamy do wizyt na lodowisku.

M. Kiesiak

04 Mar 2018

Rekrutacja

UWAGA!

Zespół Szkół w Nowym Miasteczku prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Rolnik.

Zdobądź nowe kwalifikacje!

Zapisy do końca marca.

 

Na stronie szkoły w zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkolne/Wzory pism znajduje się podanie. Należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w sekrecie szkoły przy ulicy Marcinkowskiego 1.

W przypadku braku możliwości wydruku formularza lub jakichkolwiek problemów z jego wypełnieniem pomoc otrzymają Państwo w sekretariacie.

 

 

12 Feb 2018

Schemat organizacyjny szkoły

Treść: 
Schemat organizacyjny szkoły.
17 Jan 2018

Orszak Trzech Króli

Pod hasłem "Bóg jest miłością", dnia 6 stycznia odbył się w Nowym Miasteczku Orszak Trzech Króli. Druga edycja tego wydarzenia zgromadziła licznych mieszkańców Nowego Miasteczka i okolicznych wiosek. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie Orszaku, który przeszedł ulicami Nowego Miasteczka. Była to jedna z imprez, która wpisuje się w świętowanie roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się mszą świętą w kościele Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Stąd po mszy wyruszył barwny korowód. Nie zabrakło oczywiście świętej rodziny i trzech mędrców, którzy jechali dorożką. Za nimi podążały dzieci i dorośli. Po drodze śpiewano kolędy oraz zatrzymywano się, by podziwiać scenki teatralne przygotowane przez uczniów VII klasy SP w Nowym Miasteczku oraz przez uczniów SP w Borowie Polskim. Scenki nawiązywały do tematyki biblijnej oraz ukazywały pokusy, jakie czekają na każdego człowieka. Motywem przewodnim tego wydarzenia było przypomnienie wszystkim jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Pokłon Trzech Mędrców, jako zwieńczenie Orszaku, wykazał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Trzej Królowie byli bowiem przedstawicielami trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki.

Orszak pokazał, że nasza szkoła to, zwarte, gotowe do działania i dawania świadectwa wiary środowisko, które jednoczy się, umacnia i jest w stanie naprawdę dużo zaoferować innym. W tym kierunku będziemy się rozwijać. Przekazując solidną wiedzę uczniom, kształcąc na najwyższym poziomie, formując i wychowując powierzone nam dzieci, będziemy wyznaczać kierunki sobie i innym. A Przewodnikiem niech nam będzie Jezus Chrystus -Ten, któremu w tak malowniczy, barwny radosny sposób oddaliśmy pokłon.

Ks A. Zelionca
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku - facebook.

02 Jan 2018

Moja szkoła/ przedszkole promujące zdrowie.

29 grudnia  2017 r. w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego z okazji Jubileuszu 25-lecia Szkół Promujących Zdrowie. Komisja dokonała oceny wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Przyznano tytuły laureata i wyróżnienia w pięciu kategoriach.

W kategorii : klasy gimnazjalne

Tytuł laureata otrzymała:

Kinga Adamcio z klasy 3 b  z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Serdecznie gratulujemy.

Wręczenie  tytułów laureatów i rozdanie nagród  nastąpi w marcu 2018 r.  podczas uroczystej Konferencji 25 –lecia Szkół Promujących Zdrowie. Zaproszenia dla nagrodzonych uczestników zostaną wysłane pocztą.

Wiecej informacji na temat konkursu na stronie - http://ko-gorzow.edu.pl/moja-szkola-przedszkole-promujace-zdrowie-wyniki...

 

18 Dec 2017

Informacja nt dyżurów nauczycieli w okresie między świątecznym.

W dniach: 27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek) nie ma zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, zaplanowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole - gabinet nr 11 - budynek przy ulicy Marcinkowskiego 1 ( 27 i 28 grudnia ) , budynek przedszkola przy ulicy Lipowej ( 29 grudnia )

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z wyżej wymienionych zajęć o przekazanie wychowawcy klasy informacji, w jakie dni dziecko będzie w szkole.

15 Dec 2017

Święta za pasem ...

Kolejna impreza cykliczna za nami ... i kolejny raz uczennice ze Szkolnego Koła CARITAS pokazały, że zawsze można na nie liczyć. Tym razem przygotowałyśmy stoisko świąteczne, na którym znalazły się ciasta, pierniki, pierniczki, własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i rodziców. Nad wszystkim czuwali opiekunowie Szkolnego Koła CARITAS. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich z SKC kilka rodzin z naszej szkoły będzie miało szczęśliwsze święta.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę wszystkiego co najlepsze, aby nigdy nie zabrakło nam siły i chęci do dalszych działań.

Pamiętajmy, Dobro zawsze wraca ...

Opiekun SKC Klaudia Olejarz

11 Dec 2017

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Wreszcie przyszedł prawdziwy Święty Mikołaj. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok.

 

Typ placówki: 

Strony