Szkoła ponadgimnazjalna

17 Oct 2017

Wycieczka integracyjna.

Wycieczka integracyjna.

Typ placówki: 
12 Oct 2017

Dzień Nauczyciela 2017

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników.

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Przedstawił także nowe Panie Wicedyrektor Grażynę Olszewską i Agnieszkę Tracewską.  Ksiądz motywował do nauki, a Pani Burmistrz Danuta Wojtasik zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Po  wystąpieniach  uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się także z wieloma zmianami. 1 września 2017 r. wróci 8-letnia szkoła podstawowa i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji. Podpisane przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie rozpoczynają się 1 września 2017 r., a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej.

 

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Gimnazjum nr 1 pożegnało w piątek 23 czerwca 2017 roku 39 uczniów. Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Na uroczystym apelu rozdane zostały nagrody dla najlepszych uczniów gimnazjum, a nagrodę specjalną PRIMUS INTER PARES otrzymał Miłosz Woźniak za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Nie obyło się bez podziękowań, przemówień, gratulacji i pożegnań. Uczniowie klas III wystąpili w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym, który bardzo się wszystkim podobał. Z łezką w oku zegnamy kolejny rocznik gimnazjalistów.

A. Opryszak

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dziś w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Mamy nadzieję, że trzecioklasiści mile będą wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Poligon 2017

    W dniach 2 – 4 czerwca odbył się na terenie szkoły ponadgimnazjalnej i na terenach do niej przyległych poligon z udziałem uczniów klasy mundurowej naszego liceum. Gościnnie dołączyła do nas uczennica klasy mundurowej z "Elektryka".

    Kadeci przeszli podstawowe szkolenie dla klas mundurowych z zakresu: działania żołnierza lekkiej piechoty w sile drużyny/plutonu, budowy karabinka rodziny AK, podstaw survivalu, TC3, musztry, manualnego działania na broni, postaw strzeleckich, podstaw taktyki, marsz w szyku ubezpieczonym.

    Nie było lekko. Szkolenie trwało blisko 40 godzin dzień i noc, z niewielką ilością snu. Jednak pasja i zaangażowanie dodały wszystkim sił, a nasi kadeci wyszli z tej bitwy zwycięsko.

    Szkolenie prowadzili instruktorzy z Jednostki Strzeleckiej Strzelec z Nowej Soli: Sekcyjny Marcin Macutkiewicz, Starszy Strzelec Gracjan Wojtaszewski, Starszy Strzelec Łukasz Bendowski, Starszy Strzelec Hubert Michalec i Starszy Strzelec Mateusz Sonnenberg.

Dziękujemy za pełne emocji szkolenie i z niecierpliwością czekamy na następne.

Typ placówki: 
11 Jun 2017

Parada" Bajkowy Korowód"

Parada" Bajkowy Korowód".

10 May 2017

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. przygotowaliśmy uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem naszego apelu było przypomnienie ważności tego ważnego aktu w dziejach naszego kraju.

W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po części oficjalnej z pocztem sztandarowym przedstawiliśmy nasz program. Chcieliśmy uświadomić wszystkim rangę Konstytucji 3 Maja w Europie i na świecie. W programie udział wzięli uczniowie klasy I c gimnazjum. Wypożyczyliśmy stroje przypominające czasy oświecenia. Pomagały nam pani Aleksandra Wachowska i Anita Jatczak. Piękne teksty, literackie staraliśmy się przedstawić najpiękniej. Piosenki śpiewały nasze koleżanki i jeden kolega. Ostatnią piosenkę zaśpiewała pani Anita Jatczak.

Mamy nadzieję, że apel podobał się wszystkim. Pan dyrektor Sławomir Kopyciel podziękował za przygotowany program i życzył nam miłego wypoczynku podczas świąt.

                                                                                         Uczniowie klasy I c gim.

08 May 2017

Uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej przez uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZS nr 1 – p. Sławomir Kopyciel i p. Sebastian Olejarz, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Miejskiej Nowego Miasteczka z przewodniczącym p. Józefem Wernerem i zastępcą p. Ireną Szpilką oraz rodziców tegorocznych absolwentów.

W części oficjalnej dyrektor wraz z wychowawcami uroczyście wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, a przedstawiciele Rady Miejskiej Nowego Miasteczka pogratulowali absolwentom i wręczyli im pamiątkowe upominki. Rodzicom wyróżniających się uczniów: Kacpra Kochańskiego, Piotra Marszałka, Daniela Piwowarczyka i Adriana Wiśniewskiego, zostały wręczone listy gratulacyjne

Padło wiele słów pożegnania – głos zabrał dyrektor ZS nr 1 p. Sławomir Kopyciel, przewodniczący Rady Miejskiej Nowego Miasteczka p. Józef Werner, była wychowawczyni kl. III LO p. Renata Dak-Pieprzyk, wychowawca kl. IV Technikum p. Zbigniew Piosik. Młodsi uczniowie pożegnali starszych kolegów, a absolwenci całą społeczność szkolną. Niektórym ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku.

Kończąc naukę w szkole uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a następnie wręczyli im kwiaty oraz podziękowania.

Część artystyczna przebiegła w dużo weselszej atmosferze. Uczniowie skupili się na czekającej ich wizji matury i być może przyszłemu życiu studenckiemu. Do tematu podeszli w bardzo humorystyczny sposób. Szczególnie podobał się skecz przedstawiony przez czterech uczniów LO o "prawdziwych zestresowanych maturzystach oraz o prawdziwych niezestresowanych maturzystach".

Życzymy naszym absolwentom zdanej matury, trafnych wyborów i powodzenia w całym dalszym życiu.

E. Hoffmann

 

04 May 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III LO I TECHNIKUM

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 klas III LO i Technikum.

04 May 2017

XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca - Gaworzyce 2017

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w Gaworzycach odbył się XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca . Naszą szkołe reprezentowały Zuzia Barczyszyn z klasy 6a , oraz Natalia Królikowska w klasy I LO . Miło nam poinformować , że Natalka zajęła I MIEJSCE w kategorii soliści - klasy ponadgimnazjalne. Serdecznie gratulacje dla naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

Strony