Szkoła ponadgimnazjalna

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Gimnazjum nr 1 pożegnało w piątek 23 czerwca 2017 roku 39 uczniów. Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Na uroczystym apelu rozdane zostały nagrody dla najlepszych uczniów gimnazjum, a nagrodę specjalną PRIMUS INTER PARES otrzymał Miłosz Woźniak za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Nie obyło się bez podziękowań, przemówień, gratulacji i pożegnań. Uczniowie klas III wystąpili w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym, który bardzo się wszystkim podobał. Z łezką w oku zegnamy kolejny rocznik gimnazjalistów.

A. Opryszak

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dziś w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Mamy nadzieję, że trzecioklasiści mile będą wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Poligon 2017

    W dniach 2 – 4 czerwca odbył się na terenie szkoły ponadgimnazjalnej i na terenach do niej przyległych poligon z udziałem uczniów klasy mundurowej naszego liceum. Gościnnie dołączyła do nas uczennica klasy mundurowej z "Elektryka".

    Kadeci przeszli podstawowe szkolenie dla klas mundurowych z zakresu: działania żołnierza lekkiej piechoty w sile drużyny/plutonu, budowy karabinka rodziny AK, podstaw survivalu, TC3, musztry, manualnego działania na broni, postaw strzeleckich, podstaw taktyki, marsz w szyku ubezpieczonym.

    Nie było lekko. Szkolenie trwało blisko 40 godzin dzień i noc, z niewielką ilością snu. Jednak pasja i zaangażowanie dodały wszystkim sił, a nasi kadeci wyszli z tej bitwy zwycięsko.

    Szkolenie prowadzili instruktorzy z Jednostki Strzeleckiej Strzelec z Nowej Soli: Sekcyjny Marcin Macutkiewicz, Starszy Strzelec Gracjan Wojtaszewski, Starszy Strzelec Łukasz Bendowski, Starszy Strzelec Hubert Michalec i Starszy Strzelec Mateusz Sonnenberg.

Dziękujemy za pełne emocji szkolenie i z niecierpliwością czekamy na następne.

Typ placówki: 
11 Jun 2017

Parada" Bajkowy Korowód"

Parada" Bajkowy Korowód".

10 May 2017

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. przygotowaliśmy uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem naszego apelu było przypomnienie ważności tego ważnego aktu w dziejach naszego kraju.

W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po części oficjalnej z pocztem sztandarowym przedstawiliśmy nasz program. Chcieliśmy uświadomić wszystkim rangę Konstytucji 3 Maja w Europie i na świecie. W programie udział wzięli uczniowie klasy I c gimnazjum. Wypożyczyliśmy stroje przypominające czasy oświecenia. Pomagały nam pani Aleksandra Wachowska i Anita Jatczak. Piękne teksty, literackie staraliśmy się przedstawić najpiękniej. Piosenki śpiewały nasze koleżanki i jeden kolega. Ostatnią piosenkę zaśpiewała pani Anita Jatczak.

Mamy nadzieję, że apel podobał się wszystkim. Pan dyrektor Sławomir Kopyciel podziękował za przygotowany program i życzył nam miłego wypoczynku podczas świąt.

                                                                                         Uczniowie klasy I c gim.

08 May 2017

Uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej przez uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZS nr 1 – p. Sławomir Kopyciel i p. Sebastian Olejarz, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Miejskiej Nowego Miasteczka z przewodniczącym p. Józefem Wernerem i zastępcą p. Ireną Szpilką oraz rodziców tegorocznych absolwentów.

W części oficjalnej dyrektor wraz z wychowawcami uroczyście wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, a przedstawiciele Rady Miejskiej Nowego Miasteczka pogratulowali absolwentom i wręczyli im pamiątkowe upominki. Rodzicom wyróżniających się uczniów: Kacpra Kochańskiego, Piotra Marszałka, Daniela Piwowarczyka i Adriana Wiśniewskiego, zostały wręczone listy gratulacyjne

Padło wiele słów pożegnania – głos zabrał dyrektor ZS nr 1 p. Sławomir Kopyciel, przewodniczący Rady Miejskiej Nowego Miasteczka p. Józef Werner, była wychowawczyni kl. III LO p. Renata Dak-Pieprzyk, wychowawca kl. IV Technikum p. Zbigniew Piosik. Młodsi uczniowie pożegnali starszych kolegów, a absolwenci całą społeczność szkolną. Niektórym ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku.

Kończąc naukę w szkole uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a następnie wręczyli im kwiaty oraz podziękowania.

Część artystyczna przebiegła w dużo weselszej atmosferze. Uczniowie skupili się na czekającej ich wizji matury i być może przyszłemu życiu studenckiemu. Do tematu podeszli w bardzo humorystyczny sposób. Szczególnie podobał się skecz przedstawiony przez czterech uczniów LO o "prawdziwych zestresowanych maturzystach oraz o prawdziwych niezestresowanych maturzystach".

Życzymy naszym absolwentom zdanej matury, trafnych wyborów i powodzenia w całym dalszym życiu.

E. Hoffmann

 

04 May 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III LO I TECHNIKUM

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 klas III LO i Technikum.

04 May 2017

XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca - Gaworzyce 2017

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w Gaworzycach odbył się XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca . Naszą szkołe reprezentowały Zuzia Barczyszyn z klasy 6a , oraz Natalia Królikowska w klasy I LO . Miło nam poinformować , że Natalka zajęła I MIEJSCE w kategorii soliści - klasy ponadgimnazjalne. Serdecznie gratulacje dla naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

26 Apr 2017

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

   W dniu 25.04.2017r.w naszej szkole ponadgimnazjalnej zorganizowany został Dzień Otwarty. Głównym celem było zaprezentowanie dorobku szkoły, zmian, które nastąpiły, pięknie wyremontowanych sal  lekcyjnych, a także przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki potencjalnym uczniom oraz ich rodzicom.

   Odwiedziło nas wielu gości, m.in. radni miejscy, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół z Borowa Wielkiego i Bytomia Odrzańskiego, mieszkańcy Nowego Miasteczka i okolicznych miejscowości, a także absolwenci ,,Rolniczaka” i nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w tej szkole. Nie mogło również zabraknąć naszych gimnazjalistów, którzy pod czujnym okiem wychowawców zwiedzali mury być może swojej przyszłej placówki. Wszyscy przybyli z zaciekawieniem przyjęli przygotowane atrakcje, wśród których znalazły się występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Na lekcję samoobrony zaprosił gości instruktor sztuk walk T. Kuncik. Żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy pod szkołę podjechali kładem i oczywiście wozem bojowym, zaprezentowali uczestnikom pokazu sprzęt bojowy . Widzowie mogli również przymierzyć mundury wojskowe, a chętnych nie brakowało, bo jak wiadomo "za mundurem panny sznurem". Jak zwykle nie zawiedli nas także strażacy, którzy  swoim pokazem  uatrakcyjniają każdą  imprezę. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt  oraz wóz strażacki wykorzystywane podczas akcji.

     Dla gości przygotowano poczęstunek. Kawa, herbatka i pyszne ciacho umilały przerwy w zwiedzaniu. Uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego częstowali smakoszy żołnierskiego jedzenia  wspaniałą grochówką z kuchni polowej.

    Kiermasz, podczas którego ogrodnicy, pszczelarze i inni producenci prezentowali i sprzedawali swoje wspaniałe wyroby, ubarwił naszą imprezę. Dobrze, że mamy przymknęły dziś oko i najmłodsi goście mogli objadać się watą cukrową bez ograniczeń.  Dzień Otwarty Szkoły to doskonała okazja do spotkania, mamy więc nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania odwiedzających i z niektórymi z nich spotkamy się już  we wrześniu.

tekst: M. Wysoczańska

26 Apr 2017

Wyjazd uczniów klas mundurowych do Żagania

21 kwietnia br., 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania obchodziła swoje święto. W obchodach, jako widzowie, brali również udział uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształacącego z naszej szkoły. To było dla nich niezwykłe doświadczenie. Mieli bowem szansę zobaczyć jak wyglądają uroczystości związane ze świętem brygady od złożenia raportu aż po nagrody i świetnie przygotowany występ orkiestry wojskowej i defilady. Po uroczystościach przyszedł czas na niespodziankę. Z oddali rozległ się ryk odpalanych silników i na ścieżki poligonowe, z pełnym impetem, wyjechał ciężki sprzęt, z czołgami Leopard 2A5 na czele. Specjalnie na tę okazję pancerniacy przygotowali dynamiczny pokaz działania plutonu czołgów i kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Swoim ogniem wspierały ich 122 mm samobieżne haubice 2S1 Goździk oraz zestawy przeciwlotnicze ZU-23-2

Sprzęt bojowy i wyposażenie brygady mogliśmy obejrzeć również z bliska, w ramach zorganizowanego pokazu statycznego. Dla gości przygotowano specjalne wojskowe namioty, w których można było odpocząć i spróbować żołnierskiej grochówki (i innych przysmaków) z czego również chętnie wszyscy skorzystaliśmy.

Dodatkową atrakcją i niezapomnianą chwilą była niewątpliwie rozmowa z samym generałem.

Do domu wracaliśmy pełni emocji i wrażeń. Jesteśmy pewni, że wrócimy tam za rok na kolejne święto brygady.

 

Typ placówki: 
24 Apr 2017

Gazetka Samorządu Uczniowskiego "Głos Rolniczaka"

Właśnie ukazał się piąty numer gazetki Samorządu Uczniowskiego szkoły ponadgimnazjalnej, zatytułowany "Głos Rolniczaka". W tym wydaniu możemy przeczytać o przygotowaniach do matury 2017 oraz zapoznać się z radami jak należy uczyć się efektywnie, nie tylko przed maturą. Ponadto, dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu zamieściliśmy wywiad z właścicielem Poco Loco. Jest też pewna historia życia z językiem hiszpańskim w tle! Zachęcamy do lektury! 

23 Apr 2017

VII SZTAFETA PAMIĘCI GENERAŁA BRONI TADEUSZA BUKA

10 kwietnia po raz siódmy wyruszyła „Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka”. Jej idea narodziła się aby upamiętnić sylwetkę tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego Dowódcy Wojsk Lądowych, gen. broni Tadeusza Buka.

 Każdego roku sztafeta startuje w Spale, gdzie znajduje się grób Generała. Zakończenie natomiast odbywa się w Żaganiu, w ramach obchodów Święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie Generał stawiał swoje pierwsze kroki oficerskie, by później w latach 2002 – 2005 dowodzić brygadą i zdobyć swoją pierwszą gwiazdkę generalską. W czasie liczące około 450 km trasie uczestnicy biegu prowadzą pogadanki w szkołach i instytucjach.

W tym roku organizatorzy sztafety przyjęli zaproszenie naszej szkoły i dnia 20 kwietnia około godziny 13:20 kolumna biegnących żołnierzy spotkała się z uczniami, którzy wybiegli im naprzeciw pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego (Mirosława Kiesiaka i Anety Śliwińskiej). Do kolumny dołączył również Dyrektor szkoły Sławomir Kopyciel. Po pamiątkowym zdjęciu przy dyliżansie wszyscy wspólnie wyruszyli w kierunku Gminnego Ośrodka Kultury gdzie entuzjastycznie zostali przywitani przez młodzież szkoły podstawowej, gimnazjum i klas mundurowych naszego liceum. Pomysłodawca biegu, starszy chorąży Daniel Sienkiewicz, przekazał Dyrektorowi symboliczną pałeczkę po czym wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie na tle imponującej pracy plastycznej wykonanej pod opieką Pani Krystyny Betiuk.

W dalszej części żołnierze zaproszeni zostali na część oficjalną spotkania, na którą przybyli również przedstawiciele władz miasta: Danuta Wojtasik, Józef Werner,  Irena Szpilka i wicestarosta powiatu nowosolskiego Przemysław Ficner. Uroczystości  rozpoczęły przemówienia:  Sławomira Kopyciela dyrektora Zespołu Szkół nr 1 i Danuty Wojtasik burmistrza Gminy i Miasta Nowe Miasteczko. Następnie nasi uczniowie w uroczystej akademii poprzez słowa wierszy i piosenek mówili o miłości do Ojczyzny i o patriotyzmie. Z kolei głos zabrali nasi goście, którzy opowiedzieli o 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej z Żagania, z którą naszą szkolę łączy współpraca już od 2014 roku. Żołnierze przybliżyli również zebranym sylwetkę Generała Tadeusza Buka – wspaniałego Człowieka i wielkiego Żołnierza. Po wystąpieniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ogłoszony przez organizatorów sztafety. Nagrody otrzymali: Paulina Walas z klasy I LO za zajęcie I miejsca, oraz Miriam Wozowczyk, Wiktoria Figurska, Oliwia Tomków i grupa plastyczna pani K. Betiuk. Żołnierze nagrodzili również osoby zaangażowane w przygotowania do przyjęcia sztafety: Sławomira Kopyciela, Danutę Wojtasik, Sebastiana Olejarza, Agnieszkę Tracewską, Anitę Jatczak, Mariolę Świtę, Ewę Hoffmann i Przemysława Ficnera.

Po uroczystościach goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, po którym odprowadzeni przez młodzież naszej szkoły, wyruszyli w dalszą drogę.

Gorące podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości należą się również: Ewie Piotrowskiej, Annie Opryszak, Bartłomiejowi Wolnemu, Beacie Garbacz i wszystkim uczniom, którzy brali udział w części artystycznej i w biegu.

21 Apr 2017

VII Sztafeta Pamięci gen. broni Tadeusza Buka

VII Sztafeta Pamięci gen. Broni Tadeusza Buka.

05 Apr 2017

Klasa mundurowa na zajęciach w OSP w Nowym Miasteczku

Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła wiosenny cykl zajęć z wiedzy ratowniczej i pożarniczej. 31 marca uczniowie klasy I naszego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się, wraz z panem mjr  Romanem Brymorą  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku,  na zajęcia mające na celu przybliżenie pracy strażaka. Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez pracowników OSP, następnie zostaliśmy oprowadzeni po budynku straży, a także poznaliśmy szczegółowo każdy pojazd oraz sprzęt specjalistyczny.  Uczniowie  w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków mieli  możliwość podniesienia swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, dowiedzieli się , jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Uczniowie poznali trudną i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiedzieli się jak unikać i rozpoznawać zagrożenia  z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa. Oprócz zajęć teoretycznych odbyły się też zajęcia praktyczne np. wejście po drabinie z wozu strażackiego na wysokość ok. 30m. Składamy podziękowania załodze Ochotniczej  Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku za ciekawe zajęcia. Do zobaczenia za miesiąc.

Strony