Szkoła ponadgimnazjalna

18 Dec 2017

14 Rajd Harcerski "Choinka"

W dniach 15-16 grudnia 2017 roku w  Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku13 Drużyna Harcerska "Włóczykije" zorganizowała po raz 14 Rajd Harcerski" Choinka". W przedsięwzięciu wzięło udział 9 patroli łącznie 100 osób. Tematem przewodnim rajdu była przyjaźń, która jednała oraz zbliżała do siebie patrole. Z odrobiną szczęścia drużyny na trasie otrzymywały bonusy od elfów Świętego Mikołaja oraz prezenty wykonane w ramach zadań przez inne patrole. Cały rajd przebiegał w atmosferze ciepła, radości oraz wzajemnego szacunku jak przystało na prawdziwego harcerza. Zwycięzcy Rajdu: 1 miejsce Grupa naukowców badająca niezniszczalność pudełka po serku homogenizowanym (Bytom Odrzański),  2 miejsce KS Pegaz (Bytom Odrzański), 3 miejsce  Ameliniowe jednorożce (szkolna drużyna Nowe Miasteczko). Zapraszamy wszystkie drużyny za rok na kolejną rywalizację fair play  :) 

18 Dec 2017

Informacja nt dyżurów nauczycieli w okresie między świątecznym.

W dniach: 27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek) nie ma zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, zaplanowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole - gabinet nr 11 - budynek przy ulicy Marcinkowskiego 1 ( 27 i 28 grudnia ) , budynek przedszkola przy ulicy Lipowej ( 29 grudnia )

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z wyżej wymienionych zajęć o przekazanie wychowawcy klasy informacji, w jakie dni dziecko będzie w szkole.

15 Dec 2017

Święta za pasem ...

Kolejna impreza cykliczna za nami ... i kolejny raz uczennice ze Szkolnego Koła CARITAS pokazały, że zawsze można na nie liczyć. Tym razem przygotowałyśmy stoisko świąteczne, na którym znalazły się ciasta, pierniki, pierniczki, własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i rodziców. Nad wszystkim czuwali opiekunowie Szkolnego Koła CARITAS. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich z SKC kilka rodzin z naszej szkoły będzie miało szczęśliwsze święta.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę wszystkiego co najlepsze, aby nigdy nie zabrakło nam siły i chęci do dalszych działań.

Pamiętajmy, Dobro zawsze wraca ...

Opiekun SKC Klaudia Olejarz

20 Nov 2017

Międzynarodowy Festiwal Piosenki ,,Złote Talenty w Złotej Pradze"

W dniach 26-30.10 br. odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W festiwalu uczestniczyło 55 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Wystąpili młodzi artyści z ośmiu państw europejskich: Bułgarii, Czech, Chorwacji, Estonii, Portugalii Rumunii, Słowenii i Polski. Nasz kraj reprezentowały laureatka XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie Natalia Królikowska, uczennica naszego Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.   Po rywalizacji konkursowej jury pod przewodnictwem Damira Basyrowa, solisty Teatru Opery i Baletu w Pradze, przyznało wykonawcom wyróżnienia i nagrody. W kategorii pop- jazz solo vocal 17+ Natalia Królikowska zdobyła III miejsce i brązowy medal za wykonanie piosenek ,,Nie opuszczaj mnie" , oraz ,,Boję się" . Osiągnięcia uzdolnionej wokalistki  wysoko oceniła Maria Tymczyszyn, która była członkiem jury międzynarodowego konkursu. Główną nagrodę festiwalu „VIII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” było Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna, którą otrzymał zespół wokalno - instrumentalny „Udar” ze Słowenii. Talent i praca młodej wokalistki został doceniony , potwierdza kierownik artystyczny Anita Jatczak.Była to okazja do integracji z młodzieżą europejską oraz promocji Polski, Miasta i Gminy Nowe Miasteczko  przez naszą solistkę.
W wolnym czasie, po rywalizacji festiwalowej wszyscy uczestnicy zwiedzali zabytkową część Pragi. 

Kierownik artystyczny Anita Jatczak , Natalka i rodzice - gorąco dziękują tym osobą , dzięki którym ten wyjazd mógł mieć miejsce , a mianowicie ; Pani Burmistrz Danucie Wojtasik, Panu Grzegorzowi Zwarycz, Pani Klaudii Olejarz (opiekunce szkolnego ,,Caritasu"), Pani Ewie Piotrowskiej ( opiekunce ,,Szkolnego Wolontariatu") i Pani wicedyrektor Agnieszce Tracewskiej. 

Dziękuję

20 Nov 2017

Capstrzyk Niepodległości.

W piątek 10 listopada br, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbył się Capstrzyk Niepodległości.

Uroczystości, rozpoczęły się wartą naszych koleżanek i kolegów z liceum oraz wspólną modlitwą przybyłych przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zgromadzeni udali się do kościoła Marii Magdaleny na wspólną mszę św., a następnie wzięli udział w uroczystej akademii, na której uczniowie pierwszej klasy liceum mundurowego przyjęli sztandar kombatantów. Przed zgromadzonymi rodzicami, kolegami, władzami miasta i szkoły odbyło się ślubowanie kadetów.

 

13 Nov 2017

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10.11.2017 r

Dzień Niepodległości 11 listopada 2017 to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. W naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się dzień przed przypadającym w kalendarzu świętem, w piątek 10.11.2017 r. W bieżącym roku szkolnym część artystyczną apelu przygotowała klasa VII B wraz z wychowawcą - Panią Martą Zientek.

12 Nov 2017

Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia: A.Opryszak

11 Nov 2017

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

30 Oct 2017

Poligon

W dniach 13 – 14 października uczniowie klas mundurowych liceum Ogólnokształcącego w Nowym Miasteczku nabywali wojskowe szlify na 24 godzinnym poligonie. Poligon przygotowany i przeprowadzony został przez nauczyciela edukacji wojskowej i samoobrony Pana Tomasza Kuncika. Asystowali mu Starszy Strzelec Hubert Michalec i Starszy Strzelec Mateusz Sonnenberg z Jednostki Strzeleckiej Strzelec z Nowej Soli.

Podczas szkolenia kadeci nabyli umiejętności z zakresu: podstaw survivalu militarnego, pierwszej pomocy na polu walki, przemieszczania się na polu walki, walki wręcz, nawigacji bez przyrządów nawigacyjnych.

  Nie było lekko. Szkolenie trwało 24 godziny dzień i noc. Jednak pasja i zaangażowanie dodały wszystkim sił, a nasi kadeci wyszli z tej bitwy zwycięsko.

A. Tracewska

17 Oct 2017

Dzień Nauczyciela 2017

Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 12 października. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorządy Uczniowskie pod opieką Pani Marty Ryśkiewicz i Pani Agnieszki Śliwińskiej we współpracy z Panią Anitą Jatczak.

Podczas apelu Pan Dyrektor Jacek Zawiślak pożegnał uroczyście Panią Marię Chabiniak, która po 25 latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.

Przedstawiciele Rady Rodziców Pani Sylwia Wawrzyńczyk i Pani Ewa Olejniczak złożyły wszystkim pracownikom życzenia, wręczając kwiaty na ręce Dyrekcji szkoły.

Część artystyczna była dużym zaskoczeniem. Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili rozmowę pań sprzątaczek, którym w pracy przeszkadzali spóźnialscy uczniowie. Najpierw ci, którzy w ostatniej chwili przypomnieli sobie o święcie nauczycieli i pobiegli kupić kwiatki, następnie grupa tancerek, która zrobiła wielkie show. Był również chłopak z kolorowym irokezem na głowie, marzący  o tym, że szkoła się spali oraz jedyny i niepowtarzalny nasz szkolny iluzjonista, który wyczarował kartę tym razem z pomarańczy.

Na zakończenie występu uczniowie wręczyli nauczycielom kolorowe balony z życzeniami.

 A. Śliwińska.

 

17 Oct 2017

Wycieczka integracyjna.

W dniach od 4 – 6 .10.2017 roku odbyła się wycieczka integracyjna klas I i II Liceum . Głównym celem wycieczki było wspólne poznanie się młodzieży , oraz spacery po górach . Wycieczka miała bardzo atrakcyjny program , np.; zwiedzanie Zamku Chojnik , lub Świątyni Wang. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał , dlatego tez w maju planujemy kolejna wspólną wycieczkę.

A. Jatczak

Typ placówki: 
17 Oct 2017

Święto Anioła Stróża.

"Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: 
możemy latać tylko wtedy, 
gdy obejmiemy drugiego człowieka."
Bruno Ferrero

Dnia 2 X Kościół wspomina Świętych Aniołów Stróżów, tajemniczych, inteligentnych posłańców, całkowicie posłusznych woli Bożej. W związku z tym, w naszej szkole w tym dniu odbył się po raz pierwszy "Dzień Anioła" którego pomysłodawcą był ks. Alek Zielonka.

Ten dzień miał przypomnieć to co powinno być na co dzień a mianowicie dobroć i wzajemna życzliwość; jak też o tym, że każdy ma swojego Anioła Stróża o którym często zapominamy. Każdy uczeń miał ubrać się na „anielską modę”, wcześniej wychowankowie zostali zapoznani z zasadami, które tego dnia będą obowiązywały.

Wiele radości wszystkim sprawił fakt, że dzieci starały się przypodobać Aniołom w mniejszym czy większym stopniu. Miło było spojrzeć na uśmiechnięte aniołki, które, na co dzień nie zawsze przejawiały anielskie cechy.

Już wchodząc do budynku nie sposób było nie zauważyć dekoracji, jak też plakatów z aniołami zrobionymi przez dzieci we współpracy z nauczycielami.

Pani Aldona Lotka - katechetka - wraz z reprezentacją aniołów włożyli dużo wysiłku ażeby przedstawić nam różnorodne Anioły: mogliśmy podziwiać anioła "czyścioszka" jak i anioła "pokoju", anioła grającego w piłkę jak i anioła od zdrowej żywności lub anioła "czytelnika".

Miejmy nadzieję, że poniesione trudy zaowocują w życiu dzieci jak też dorosłych, wzrostem w wierze w obecność Aniołów Stróżów w naszej codzienności, oraz będą dla nich zachętą do odkrywania w sobie cech anielskich takich jak: dobra, życzliwości oraz chęci pomocy innym.

Szkoła z ubranymi na biało uczniami i nauczycielami wyglądała bardzo uroczyście.

ks. A. Zielonka

 

Strony