Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

08 Listopada 2023r. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom i książeczkę. W grupie Biedronki zostały pasowanie: Jagna, Lila i Eliza, cała grupa Motylków i dzieci z grupy Pszczółki. Pasowane dzieci  oficjalnie zostały „pełnoprawnymi” przedszkolakami.

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Były zabawy sportowe, segregowaliśmy dynie wg wielkości, rodzaju oraz przeliczaliśmy dynie. Dzieci poznały walory zdrowotne i różne sposoby wykorzystania dyni. Dzieci wykonały pracę plastyczną. Sprawdzaliśmy co kryje dynia w środku, wyjmowaliśmy pestki. Degustowaliśmy już suche pestki dyni. 

Dzień PLUSZOWEGO MISIA w przedszkolu. 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „W EKOLOGICZNYM ŚWIECIE DOBRZE BAWIĆ SIE BĘDZIECIE”. 
Realizowany przez grupę Żabki. 

 Udział dzieci 4-5-6 letnich w Programie,,Dziel się Uśmiechem ". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego i skutecznego mycia zębów od najmłodszych lat oraz prawidłowego odżywiania się. Dowiedziały się też o konieczności regularnych wizyt kontrolnych u lekarza dentysty.

Przedszkolaki uczą się o zdrowym odżywianiu. Wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe i mają dużo witamin. Dzieci z grupy Żabki wykonywały smaczne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Robiły również smaczny i zdrowy sok owocowy. Dzieci z grupy Biedronki robiły mus owocowy oraz suszyły owoce, dzieciom bardzo  smakowały  owoce surowe jak i przetworzone. 

Dzisiaj dzieci z grupy „Jagódki” wykonywały kolorowe i zdrowe kanapki. Samodzielnie smakowały chlebek i układały ba nim zdrowe warzywa i wędliny. 

Dzisiaj w Nowej Soli odbył się Turniej Ekologiczno-Sportowy organizowany przez Lubuski Zarząd PCK w Zielonej Gorze.. Nasz Zespół zajął 1. miejsce , pokonując 7 innych. Reprezentowała nas 5- osobowa drużyna z klasy 6a w składzie: 1.Amelka Choińska 2.Ewa Błaszczyk 3.Hania Marczak 4.Karol Dudziak 5.Szymon Kamiński. Opiekunem drużyny była op. SK PCK B.Świercz. Gratulujemy zwycięstwa, dziękujemy wspaniałym uczniom za realizację i poświęcenie oraz za rozsławianie wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

27 września 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niecodziennych gości- panią policjantkę i pana policjanta. Odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dzieliły się  swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Na pewno zapamietają informacje przekazane przez gości. 

W poniedziałek przedszkolaki witały JESIEŃ kolorem czerwonym. 
Śpiewały piosenki o jesieni. Uczyły się jesiennych wierszyków. Omawiały dary jesieni przyniesione do przedszkola - czerwone warzywa i owoce, które dzieci z chęcią zjadły. Były rebusy, quizy i jesienne zabawy. Przedszkolaki wykonały jesienne prace plastyczne.

Strony