Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"

Celem akcji charytatywne "Łańcuch dobra", organizowanej  przez Stowarzyszenie PRO SALUTE,  jest pomoc dzieciom z dystrofią mięśniową. Akcja polega na zrobieniu jak najdłuższego łańcucha choinkowego i symbolicznym w tym roku — ze względu na stan epidemiczny - fotograficznym przyłączeniu go do innych łańcuchów, przygotowywanych przez osoby prywatne/instytucje z całej Polski.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne — ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha — w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to one dadzą radę walczyć z chorobą.

W akcji charytatywne "Łańcuch dobra" zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego brali udział zarówno uczniowie SP jak i LO. 

Udało się stworzyć łańcuch o długości 1245 m 80cm

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się stworzyć jeszcze dłuższy łańcuch.