Akcja prozdrowotna.

         W dniach 20.01 – 06.03 uczennica Stanisława Krężel z klasy 1a LO z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przeprowadzała cykliczne zajęcia/ warsztaty z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Dotyczyły one profilaktyki otyłości i nadwagi. Poruszony został także temat ich konsekwencji, takich jak choroby układu krwionośnego lub stawów. Jednak na teorii się nie skończyło.

     Aby walczyć z tą globalną chorobą - otyłością, należy przede wszystkim zwiększać świadomość nie tylko dzieci i młodzieży, ale też ich rodziców, ponieważ to oni od najmłodszych lat swoich dzieci wpływają na ich nawyki żywieniowe, zarówno dając przykład, jak i przygotowując posiłki. Niestety wielu uczniów do szkoły przynosi słodycze, drożdżówki, słodzone napoje, wysokoprzetworzone produkty lub nic.
        Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku także ma swój udział w zapobieganiu i walce z nadwagą i otyłością. Cyklicznie i na szeroką skalę organizowane są wydarzenia, które nie tylko zwiększają świadomość tego problemu, ale też bezpośrednio zachęcają uczniów do aktywności fizycznej, która jest kluczowa w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży.

Organizator i wykonawca akcji prozdrowotnej:
ucz. Stanisława Krężel

 

Stanisława Krężel jest stypendystką I edycji Programu Stypendialnego „Lubuskie Talenty” skierowanego do uczniów szczególnie uzdolnionych z LO. Projekt "Lubuskie Talenty" to program stypendialny, realizowany w ramach RPO - Lubuskie 2020 na rok szkolny 2019/2020 przez urząd marszałkowski. Stasia swój sukces zawdzięczanie nie tylko zdolnościom, ale przede wszystkim ciężkiej pracy, chęci nauki i rozwijania się.