Kolejna ralizacja "Projektu Przyjazny Uśmiech"

W dn.28 X 2019 r. zakończyliśmy realizację pierwszej części ,,Projektu Przyjazny Uśmiech”.

  Uczniowie pierwszych klas SP: Ia, Ib i Ic zostali uroczyście włączeni do Klubu Wiewiórka przez opiekuna SK PCK p. Bożenę Świercz. Złożyli przyrzeczenie obowiązujące członków Klubu Wiewiórka i odebrali legitymacje przynależności do klubu.

  Wszyscy uczniowie klas pierwszych w tym roku również, otrzymali pakiety ,,Projektu Przyjazny Uśmiech. W skład pakietu wchodzi: książeczka dla dziecka, pasta do zębów, szczoteczka oraz gumy bezcukrowe Orbit.

  Wszyscy obiecali dbać o zęby, jeść warzywa i owoce, jeść nabiał oraz chodzić do kontroli, czego dowodem mają być pieczątki od lekarza dentysty .

  W zamian za legitymacje i prezenty dzieci obiecały własnoręcznie  na lekcjach plastyki wykonać prace plastyczne pt: ,,Dzielmy się uśmiechem”. Najciekawsze z nich będą reprezentowały naszą szkołę na konkursie rejonowym w Nowej Soli. W projekcie biorą udział uczniowie oraz wychowawczynie klas pierwszych : p. Beata Kopyciel, p. Paulina Stoczko i p. Ewelina Cisakowska. 

   Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów i na pewno będą dbać o ząbki. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzą jeszcze po 3 zajęcia. Celem projektu jest poznanie czterech prostych kroków dla zdrowych i czystych zębów. Trzymamy kciuki za wszystkich pierwszoklasistów !!!!!

 

Typ placówki: