Konkursy PCK

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów  VII i VIII klas podstawowych. Uczestnicy konkursu mają wykazać się znajomością historii i  wagi Czerwonego Krzyża oraz wiedzą na temat misji i zasady którymi kieruje się to Stowarzyszenie.

Etap Rejonowy Konkursu zakończył się dla Julii Piotrowska z klasy 7A zajęciem I miejsca.

 

XXVIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. 

W roku szkolnym 2020/2021 Olimpiada skierowana była do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe:

  • kategoria I – uczniowie szkół podstawowych,
  • kategoria II – uczniowie szkół średnich.

Nasi uczniowie w konkursie na  etapie  rejonowy zaprezentowali się świetnie w obu kategoriach wiekowych  zajmując pierwsze miejsca: z  klasy 7a  SP Julia Piotrowska i Ines Kosidło z 2a LO Stanisława Krężel i Szymon Gryczyński.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, maskotki oraz  bonami do Empiku.