Lekkoatletyczny Memoriał im. Tadeusza Cyplika

W Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego, odbył się lekkoatletyczny Memoriał im. Tadeusza Cyplika. Tadeusz Cyplik (1927 - 2016 ) to bardzo zasłużony dla lekkiej atletyki, nowosolski nauczyciel wychowania fizycznego, trener i założyciel klubu "Astra". Zawody odbyły się po raz siódmy. My byliśmy po raz pierwszy. Był to niezwykle udany start naszej młodej, licealnej drużyny w składzie: Katarzyna Stachowiak, Denis Fedko, Dawid Hajduk, Kuba Kawszyn, Kacper Marciniak, Dawid Pacan, Konrad Pankiewicz, Adam Pędziwiatr, Marcin Ryśkiewicz. Konkurencję dla Naszych stanowiły drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. Po oficjalnym otwarciu Memoriału z udziałem władz miasta i powiatu Nowa Sól rozpoczęła sie rywalizacja ponad 120 uczniów. Mimo wiatru i chłodu, Nasi zawodnicy wypadli świetnie i zajęli miejsca na podium lub "o włos" od podium pokazując, że na mapie sportowej powiatu, Nowe Miasteczko to ważny punkt !

A w klasyfikacji medalowej sukces odnieśli:

Adam Pedziwiatr - II miejsce w skoku w dal

Marcin Ryśkiewicz - II miejsce w biegu 200 m

Dawid Hajduk - II miejsce w biegu 400 m

Katarzyna Stachowiak III miejsce w biegu 100 m

Kacper Marciniak - III miejsce w biegu 1500 m

Z naszą Drużyną byli zaangażowani w rozwój sportu nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Aneta Śliwińska i Pan Mirosław Kiesiak

Już dziś zapowiadamy kolejne sportowe zmagania na powiatowych rozgrywkach! Ten występ młodych licealistów dodał nam wszystkim skrzydeł! Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Aleksandrze Grządko za zaproszenie i zorganizowanie pięknej, sportowej imprezy!

Gratuluję Wszystkim Naszym z Drużyny LO Nowe Miasteczko - dyrektor Jacek Zawiślak

Typ placówki: