MIKOŁAJKOWE OZDOBY.

Na ozdoby świąteczne przyjdzie jeszcze czas, jednak wraz z początkiem grudnia warto podarować sobie odrobinę klimatu, jako zapowiedź zbliżających się Świąt. Dzień 6 grudnia jest wyjątkowy dla każdego dziecka, dlatego nie musi ograniczać się jedynie do otrzymania prezentu. Nic tak nie cieszy, jak wspólne przygotowania. Ozdoby świąteczne na mikołajki, czy to wiszące, czy przyklejane na okna pozwolą nie tylko na stworzenie wyjątkowego wystroju, ale będą również okazją do rozbudzenia w dzieciach inwencji twórczej.

Dzieci w szkole często angażują się we własnoręczne robienie dekoracji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę świątecznej magii wnieść również do domowego zacisza. Mikołajkowe ozdoby mogą sprawić radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Pozwólmy, więc uczniom na odrobinę swobody, np. podczas wyboru miejsca na dekorację, materiałów z których one powstaną. Możemy też podpowiedzieć przygotowanie wyjątkowego, mikołajkowego posiłku, deseru np. ciasteczek w kształcie mikołajków i reniferów, gwiazdeczek, śnieżynek.

Każda okazja jest dobra do spędzania czasu z rodziną. Również mikołajki są doskonałym pretekstem do wspólnego mikołajkowego dekorowania domu i świetlicy szkolnej.