Owocowy tydzień

Ostatni tydzień września w naszej szkole był tygodniem owocowym. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów naszej szkoły do spożywania owoców, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. W każdej klasie odbyła się lekcja wychowawcza poświęcona owocom. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat właściwościach zdrowotnych, leczniczych owoców i wpływie obecnych w nich witamin, soli mineralnych i innych składników pokarmowych na stan naszego organizmu. Uczniowie poznali m.in. budowę owocu oraz różnice pomiędzy owocami polskimi, a egzotycznymi.

Obchody Owocowego tygodnia  były też okazją, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawowym warunkiem zapewnienia sobie zdrowia, witalności i zminimalizowania ryzyka wielu chorób.

Uczniowie wykonywali sałatki, prace plastyczne, rozpoznawali owoce za pomocą zmysłu dotyku, wzroku i węchu, wróżyli, rywalizowali ze sobą w konkursach. Powtórzyli nazwy owoców w języku obcym – angielskim, niemiecki. Świetnie się przy tym bawili i jedli zdrowe przekąski. Przebieg „Owocowego dnia” uwieczniono na wielu fotografiach. (Fotogaleria)

Dziś już wszyscy uczniowie wiedzą, że owoce są zdrową i smaczną przekąską oraz mają dobry wpływ na nasze zdrowie.  

 

Typ placówki: