Treść w Nowym Miasteczku

22 czerwca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Miasteczku spotkali się w odświętnie udekorowanej sali na uroczystości zakończenia  roku szkolnego. Jest to niezwykłe wydarzenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

    Po miesiącach wytężonej pracy, 22 czerwca 2018 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1w Nowym Miasteczku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Na boisku szkolnym  odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

Kibicujemy naszym!

Zdjęcia. B.Lisowska

Dzisiaj, 18 czerwca, wolontariat szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku otrzymał podziękowania od Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego za zorganizowanie i przesłanie używanych okularów korekcyjnych w ramach akcji "Podaruj mi trochę światła". Cieszymy się bardzo, że przesyłka dotarła i nasze okulary już w lipcu trafią do potrzebujących w Kenii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Wolontariusze wraz z opiekunami.

E. Piotrowska

15.06.2018 r.

Nasi rodzice zorganizowali dla nas bal gimnazjalny. Razem z nimi i wychowawczyniami dekorowaliśmy salę, ta ciężka praca trwała aż dwa dni. Wymagała od nas wiele zaangażowania i twórczego myślenia. Jednakże nasz trud opłacił się, wnętrze zmieniło się nie do poznania. Świetnie bawiliśmy się wspólnie z nauczycielami pod czujnym okiem rodziców. Był polonez, były balony, które uniosły nasze kolorowe marzenia do gwiazd i dużo dobrej zabawy przy naszej ulubionej muzyce. Ten bal zapamiętamy na cale nasze życie.

Uczniowie kl. 3a i 3b

W piękny sobotni poranek 9.06.2018 r. uczniowie ZS nr 1 zaskoczyli wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka i w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy Święto Rzodkiewki. Pod Urzędem Miejskim czekała na nas scena, z której serdecznie powitali nas : Burmistrz Nowego Miasteczka Pani D. Wojtasik, Dyrektor ZS nr 1 Pan J. Zawiślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani S. Wawrzyńczyk oraz prowadzące całą imprezę Panie A. Jatczak oraz A. Opryszak.

W środę, 6 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Pszczoły zorganizowany przez szkolny wolontariat. Na stoisku można było nabyć pyszne wypieki z miodem i napoje. Nasze wolontariuszki-artystki wykonywały owadzie makijaże twarzy. Była też akcja informacyjna dotycząca roli pszczół w naszym życiu. Edukowaliśmy także na temat możliwości i sposobów zaproszenia dzikich zapylaczy do przydomowych ogrodów.

E. Piotrowska

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

W tym roku Dzień Dziecka w Nowym Miasteczku odbył się pod hasłem „Turniej Gigantów”. Na stadionie było nie tylko aktywnie i sportowo, ale również kolorowo i artystycznie! Pojawił się ogromny dmuchany tor przeszkód przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. To była zabawa dla osób lubiących rywalizację, szukających sportowych emocji i adrenaliny. Wizyta na torze była  doskonałą okazją do przeżycia niesamowitej przygody, znanej do tej pory tylko z programów telewizyjnych.

Strony