Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

 Udział dzieci 4-5-6 letnich w Programie,,Dziel się Uśmiechem ". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego i skutecznego mycia zębów od najmłodszych lat oraz prawidłowego odżywiania się. Dowiedziały się też o konieczności regularnych wizyt kontrolnych u lekarza dentysty.

Przedszkolaki uczą się o zdrowym odżywianiu. Wiedzą, że owoce i warzywa są zdrowe i mają dużo witamin. Dzieci z grupy Żabki wykonywały smaczne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Robiły również smaczny i zdrowy sok owocowy. Dzieci z grupy Biedronki robiły mus owocowy oraz suszyły owoce, dzieciom bardzo  smakowały  owoce surowe jak i przetworzone. 

Dzisiaj dzieci z grupy „Jagódki” wykonywały kolorowe i zdrowe kanapki. Samodzielnie smakowały chlebek i układały ba nim zdrowe warzywa i wędliny. 

Dzisiaj w Nowej Soli odbył się Turniej Ekologiczno-Sportowy organizowany przez Lubuski Zarząd PCK w Zielonej Gorze.. Nasz Zespół zajął 1. miejsce , pokonując 7 innych. Reprezentowała nas 5- osobowa drużyna z klasy 6a w składzie: 1.Amelka Choińska 2.Ewa Błaszczyk 3.Hania Marczak 4.Karol Dudziak 5.Szymon Kamiński. Opiekunem drużyny była op. SK PCK B.Świercz. Gratulujemy zwycięstwa, dziękujemy wspaniałym uczniom za realizację i poświęcenie oraz za rozsławianie wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

27 września 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niecodziennych gości- panią policjantkę i pana policjanta. Odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dzieliły się  swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Na pewno zapamietają informacje przekazane przez gości. 

W poniedziałek przedszkolaki witały JESIEŃ kolorem czerwonym. 
Śpiewały piosenki o jesieni. Uczyły się jesiennych wierszyków. Omawiały dary jesieni przyniesione do przedszkola - czerwone warzywa i owoce, które dzieci z chęcią zjadły. Były rebusy, quizy i jesienne zabawy. Przedszkolaki wykonały jesienne prace plastyczne.

Dziś zapraszamy na fotorelację z imprezy, w której brali udział najmłodsi podopieczni naszego Zespołu. Dzień Przedszkolaka to inicjatywa rodziców i grona pedagogicznego obu przedszkoli.  Z Placu Strzeleckiego naszych przedszkolaków eskortowali uczniowie klasy II mundurowej pod nadzorem ppor. Pana Tomasza Kuncika , w przeprowadzani dzieci przez jezdnię pomagał również Pan Sebastian Sikorski. Całe przedpołudnie to wspaniała zabawa i moc atrakcji.

Od dziś ponad 100 obrazów na poplenerowej wystawie malarstwa w Przytoku, którego kuratorem jest p. Krystyna Betiuk. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy malarstwa olejnego, akwarel i grafik. Od ponad 30 lat artyści z całej Polski przyjeżdżają i tworzą, szukając inspiracji w najbliższej okolicy, niesamowitych lasach, łąkach, architekturze pałacu i parku.W tym roku najstarszym plastykiem uczestniczącym w tym wydarzeniu jest 93-letni nestor polskiego malarstwa z Poznania - artysta Bogusław Olejniczak.

27 lipca 2023 r. Dzieci z przedszkola wzięły udział w przedstawieniu pt. „Magiczna kraina Czarnoksiężnika Ozona" Teatru Art z Krakowa. Spektakl pokazał najmłodszym widzom, że w życiu prawdziwych przyjaciół poznaje się w chwilach kryzysu i słabości, a wspólne działanie pozwala na pokonanie wszystkich, nawet najtrudniejszych przeszkód. Bajka pokazała również jak ważne jest dbanie o naszą planetę i środowisko. Spektakl zdecydowanie porwał widzów w magiczny świat bohaterów akcji oraz dał wiele cennych wskazówek.

 

Dzisiaj 20 lipca 2023 r. wybraliśmy się z przedszkolakami na spektakl pt.”Piraci i skarb pustyni”. Główną bohaterką była dziewczynka o  imieniu Kostka, która trafia na statek piracki, którym dowodzi słynny Kapitan Jack. Wspólnie wyruszyli do Egiptu, aby tam odnaleźć wielki skarb zwany Diamentem Nilu. Bohaterowie na swej drodze spotykają tajemnicze postacie i przeżywają liczne przygody. Nauka płynąca z przedstawienia jest taka, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.

Strony