Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Dnia 18.11.2019 r. dzieci wzięły udział w koncercie filharmonii zielonogorskiej pt." Witamy w naszej bajce".

Dnia 31.10.2019r. w przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Dyni. Poznały wielkość, kształty i kolory róznych dyni. Mogły je dotykać, toczyć i bawić sie nimi. Zorganizowano też ćwiczenia sportowe z ich użyciem. Grupa 5 latków wykonała dynie z bibuły. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Dzisiaj również uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych - Kraina Eksperymentów. W zabawach badawczych szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „ Dlaczego liście zmieniają kolor?” Poznaliśmy zjawisko chromatografii.

Sówki pamiętały o zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości.Obejrzały edukacyjny film o symbolach narodowych „Polak mały”. Wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Przypomniały wiersze o barwach narodowych, piosenki patriotyczne oraz zaśpiewały hymn narodowy. Wykonały piękne prace plastyczne.

Sówki odwiedziły dzisiaj cmentarz. Zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na opuszczonych grobach. Spotkały dyrektora p. Jacka Zawiślaka, który przyniósł kwiaty na grób założyciela naszej szkoły, pierwszego jej kierownika p. Dominika Broszczaka.

Dzisiejszy dzień w grupie Sówki był bardzo kolorowy,  pełen wrażeń, a to za sprawą obchodzonego dziś Dnia Dyni. Poznawaliśmy jej walory estetyczne, smakowe  oraz zdrowotne. Segregowaliśmy je wg wielkości, urządziliśmy zawody sportowe, obieraliśmy  ziarenka, oglądaliśmy jak wygląda w środku. Degustowaliśmy pyszne dyniowe ciasteczka upieczone przez jedną z mam. Na koniec wykonaliśmy papierowe dynie oraz jesienne drzewko z kolorowych pestek dyni. Wszyscy otrzymali medale z okazji Dnia Dyni i pomarańczowe balony.Ale było zabawy

„Gimnastykę lubimy, przez nią  siłę ćwiczymy. Gdy będziemy się gimnastykować, to na pewno nie będziemy chorować...” Dzisiaj ćwiczyliśmy już w strojach gimnastycznych. Dzieci sprawnie przebierały się i z radością wykonywały ćwiczenia z przyborami. Później utrwalaliśmy znajomość figur geometrycznych. Układaliśmy je z klocków, szarf, tasiemek. Dzisiejszy dzień był bardzo kolorowy.

Dzień 10 października to Święto Drzewa. Jak na Sówki przystało i my uczciliśmy ten dzień. Były rozmowy, zagadki, quiz na temat drzew i zwierząt leśnych. Dzieci znają powody, dla których należy sadzić drzewa i o nie dbać. Wykonały również jesienne, kolorowe drzewka metodą stemplowania. Najwiecej radości było przy sadzeniu  drzewka przed przedszkolem. Najpierw przygotowaliśmy teren, później posadziliśmy tuję (dzieci nadały jej imię - Felicja). Obsypaliśmy ją kamyczkami. Dzieci obiecały o nią dbać i w nagrodę otrzymały Dyplom Przyjaciela Przyrody

Dzieci z grupy Sówki także świętowały  Dzień Anioła. Poprzebierani za anioły, ubrani na biało udaliśmy  się do kolegów i koleżanek na ul. Lipową. Tam wspólnie z księdzem Alkiem bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Były wierszyki, zagadki, konkursy. W nagrodę ksiądz obdarował dzieci słodyczami i przepysznym tortem.

Nasza grupa brała udział w akcji "Kartka dla powstańca". Zawitała do nas p. Justyna - szkolny pedagog, która przeprowadziła pogadankę na temat bohaterów powstania warszawskiego.  Wyjaśniła, jaki jest cel akcji „Kartka dla powstańca”. Dzieci ozdabiały przyniesione kartki z widokiem Nowego Miasteczka; rysowały swoje domy, przedszkole, symbole narodowe. Na pewno zapamiętają tę „małą lekcję historii”.

Strony