Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Dnia 6 czerwca grupa pani Ilony Murzyn oraz Ireny Iwaniec udały sie autokarem do Zielonej Góry. Celem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i Mini Zoo Bajkowa Zagroda. Gdy dotarliśmy na miejsce powitała nas pani animator przebrana za "Biedronkę", która towarzyszyła nam podczas zwiedzania. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się ponad 500 gatunków i odmian roślin pochodzących z Półkuli Północnej. Dzieci miały możliwość przyjrzeć im się z bliska. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo - podziwialiśmy tam egzotyczne ptaki, surykatki, daniele i kozy.

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, szczęścia i ciepła rodzinnego. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się oraz pielęgnować więż między rodzicem a dzieckiem. Dlatego też co roku obchodzimy w przedszkolu "Dzień Mamy i Taty". W tym roku grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowany program, podczas którego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz wzruszeń.

W dniu 5 maja 2017 roku wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Miasteczku. Dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia w których przyjmowane są telefony od osób, które potrzebują pomocy. Dzieci zobaczyły komputery, telefony i wiele innych urządzeń pozwalających szybko odebrać i przekazać zgłoszenie, by udzielić pomocy potrzebującym. Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym stały wozy strażackie, przygotowane w każdej chwili do akcji ratowniczej.

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały wszystkie atrakcje przygotowane w szkole ponadgimnazjalnej w dniu promocji szkoły. Chłopcy bardzo chętnie przymierzali stroje żołnierzy. Na koniec wizyty zaprezentowały na scenie swoje umiejętności muzyczne. W nagrodę dostały słodką watę cukrową. 

   W dniu 25.04.2017r.w naszej szkole ponadgimnazjalnej zorganizowany został Dzień Otwarty. Głównym celem było zaprezentowanie dorobku szkoły, zmian, które nastąpiły, pięknie wyremontowanych sal  lekcyjnych, a także przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki potencjalnym uczniom oraz ich rodzicom.

Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła wiosenny cykl zajęć z wiedzy ratowniczej i pożarniczej. 31 marca uczniowie klasy I naszego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się, wraz z panem mjr  Romanem Brymorą  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku,  na zajęcia mające na celu przybliżenie pracy strażaka.

W tym roku przedszkolaki wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego wspólnie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci barwnym korowodem wraz z Marzannami wyruszyły na spacer, żeby żegnać zimę a witać wiosnę. Grupy zatrzymały się na rynku i tam wspólnie zaśpiewały wiosenne piosenki, zagrały na instumentach wykonanych wcześniej w przedszkolu oraz zatańczyły z Marzannami. Następnie ruszyliśmy ulicami miasta i odwiedziliśmy ZS nr 1. Myślę,że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią,że wiosna zawita do nas na dobre.

#LINIAPROSTA - ZRÓB ZDJĘCIE SWOJEJ DŁONI I DAJ SZANSĘ NA SAMODZIELNE ŻYCIE!

Strony