Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Gimnazjum nr 1 pożegnało w piątek 23 czerwca 2017 roku 39 uczniów. Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Na uroczystym apelu rozdane zostały nagrody dla najlepszych uczniów gimnazjum, a nagrodę specjalną PRIMUS INTER PARES otrzymał Miłosz Woźniak za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego.

    W dniach 2 – 4 czerwca odbył się na terenie szkoły ponadgimnazjalnej i na terenach do niej przyległych poligon z udziałem uczniów klasy mundurowej naszego liceum. Gościnnie dołączyła do nas uczennica klasy mundurowej z "Elektryka".

    Kadeci przeszli podstawowe szkolenie dla klas mundurowych z zakresu: działania żołnierza lekkiej piechoty w sile drużyny/plutonu, budowy karabinka rodziny AK, podstaw survivalu, TC3, musztry, manualnego działania na broni, postaw strzeleckich, podstaw taktyki, marsz w szyku ubezpieczonym.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. przygotowaliśmy uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem naszego apelu było przypomnienie ważności tego ważnego aktu w dziejach naszego kraju.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej przez uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZS nr 1 – p. Sławomir Kopyciel i p. Sebastian Olejarz, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Miejskiej Nowego Miasteczka z przewodniczącym p. Józefem Wernerem i zastępcą p.

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w Gaworzycach odbył się XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca . Naszą szkołe reprezentowały Zuzia Barczyszyn z klasy 6a , oraz Natalia Królikowska w klasy I LO . Miło nam poinformować , że Natalka zajęła I MIEJSCE w kategorii soliści - klasy ponadgimnazjalne. Serdecznie gratulacje dla naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

   W dniu 25.04.2017r.w naszej szkole ponadgimnazjalnej zorganizowany został Dzień Otwarty. Głównym celem było zaprezentowanie dorobku szkoły, zmian, które nastąpiły, pięknie wyremontowanych sal  lekcyjnych, a także przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki potencjalnym uczniom oraz ich rodzicom.

21 kwietnia br., 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania obchodziła swoje święto. W obchodach, jako widzowie, brali również udział uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształacącego z naszej szkoły. To było dla nich niezwykłe doświadczenie. Mieli bowem szansę zobaczyć jak wyglądają uroczystości związane ze świętem brygady od złożenia raportu aż po nagrody i świetnie przygotowany występ orkiestry wojskowej i defilady. Po uroczystościach przyszedł czas na niespodziankę.

Właśnie ukazał się piąty numer gazetki Samorządu Uczniowskiego szkoły ponadgimnazjalnej, zatytułowany "Głos Rolniczaka". W tym wydaniu możemy przeczytać o przygotowaniach do matury 2017 oraz zapoznać się z radami jak należy uczyć się efektywnie, nie tylko przed maturą. Ponadto, dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu zamieściliśmy wywiad z właścicielem Poco Loco. Jest też pewna historia życia z językiem hiszpańskim w tle! Zachęcamy do lektury! 

10 kwietnia po raz siódmy wyruszyła „Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka”. Jej idea narodziła się aby upamiętnić sylwetkę tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego Dowódcy Wojsk Lądowych, gen. broni Tadeusza Buka.

Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła wiosenny cykl zajęć z wiedzy ratowniczej i pożarniczej. 31 marca uczniowie klasy I naszego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się, wraz z panem mjr  Romanem Brymorą  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Miasteczku,  na zajęcia mające na celu przybliżenie pracy strażaka.

Strony