Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Koło fortuny.

Zdjęcia: P. Wlodarczyk, B.G

Nominacje na stopnie kadeckie.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, B.G

Wyobraźnia podpowiada nam, że Anioł unosi się nad naszymi głowami i podpowiada dobre myśli. Dzień Anioła w naszej szkole uwolnił kreatywność szczególnie najmłodszych uczniów, których stroje, na jeden dzień, przeniosły nas w świat okryty tajemnicą. Najliczniej przebraną klasą okazała się III b, która także przygotowała akademię z tej okazji. W ten wyjątkowy dzień na szkolnych korytarzach i w ogródku pojawiły się białe anioły, które uświadamiały wszystkim, że w rzeczywistości "Wszyscy jesteśmy Aniołami". Atrakcją okazał się pokarm anielski, który otrzymał każdy uczestnik akademii.

Dnia 27.09.2019 r. o godzinie 15:00 odbyło się ognisko mojej klasy z okazji Dnia Chłopaka. Na początku dziewczyny rozmyślały, w co się bawić wspólnie z chłopakami. Chłopaki jak zwykle grali w piłkę. Pierwszą zabawą dla chłopców była wróżba, kim zostaną w przyszłości. Prowadziła ją Nikola I. i było dużo śmiechu. Następnie koleżanki rozdały każdemu po babeczce.

26.09.2019 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej odbył się sejmik uczniowski poświęcony promocji zdrowego odżywiania pt ,,Zdrowie na talerzu”.

     Lubimy takie piątki...dziś tj. 27.09.2019r. uczniowie naszej szkoły z kl. 8a, 7a i 7b obejrzeli w Cinema City w Zielonej Górze jeden z najbardziej widowiskowych filmów historycznych produkcji polskiej. ,,Legiony" to fragment naszej walki o niepodległość, ale opowiedziany z perspektywy tych młodych ludzi, którzy walkę podjęli. Sceny batalistyczne szczególnie zwróciły uwagę męskiej części publiczności. Romantyczny wątek miłosny, który pokazał, jak trudna może być miłość w czasach wojennych, zachwycił, oczywiście, dziewczyny.

Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Miejskiego w Nowej Soli. Na wstępie wysłuchaliśmy krótkiego wprowadzenia o historii Nowe Soli. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycje. Duże zainteresowanie wzbudziły szczególnie wystawy stałe, m. in. Wnętrza mieszczańskie XIX/XX w., tzw. Zbrojownia czy bogata ekspozycja poświęcona historii Nowej Soli. Pani przewodnik z dużą pasją opowiadał zarówno o życiu w dawnym mieście, jak i o przyrodzie nadodrzańskiej, której poświęcona jest osobna ekspozycja w przyległym do głównego gmachu pawilonie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 to wiele zmian dla naszej szkolnej społeczności.

Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa we Mszy świętej. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na boisku przed szkołą. Przewodniczące  Samorządów Uczniowskich  powitały wszystkich uczniów, oraz życzyły wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Uroczyste pożegnanie klas VIII SP

Uczniowie odebrali dziś świadectwa szkolne podsumowujące rok szkolny 2018/2019 i tym samym dla nich rozpoczynają się wakacje. Przerwa od nauki będzie w tym roku rekordowo długa i potrwa 74 dni. 

    Po uroczystym pożegnaniu na szkolnym dziedzińcu, odebraniu świadectw i nagród w klasach lekcyjnych, dzieci i młodzież odpocznie podczas upragniony wakacji. Do odpoczynku, ale też zachowania bezpieczeństwa zachęcali nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół nr 1.

Strony