Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w kampanię BohaterON - włącz historię! o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W roku poprzednim przedszkolaki, natomiast w tym roku uczniowie klas I-III podczas lekcji o Powstaniu Warszawskim rozwijali umiejętności słuchania ze zrozumieniem, definiowali pojęcia: ojczyzna, historia, wolność i niepodległość czy bohater narodowy. Uczniowie dzięki tej lekcji mogli przekonać się, że bohaterem można być każdego dnia.

Zdrowe śniadanie - najważniejszy posiłek dnia, który nie powinien być omijany

Niektórzy rezygnują z jedzenia przed pójściem do pracy lub szkoły, bo nie mają na to czasu lub o wczesnej godzinie brakuje im apetytu. Jednak pełnowartościowe śniadanie to niezwykle ważny dla organizmu posiłek, który nigdy nie powinien być pomijany. Właśnie zdrowe śniadanie dostarczy nam dawki energii, przywróci odpowiedni poziom cukru we krwi i zapobiegnie napadom głodu przed obiadem. 

Drodzy Państwo Samorządy Uczniowskie zgłosiły szkołę do akcji na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową ŁAŃCUCH DOBRA.

Zachęcamy wszystkie klasy do klejenia łańcuchów choinkowych. 14 grudnia uczniowie z samorządu zmierzą wszystkie łańcuchy i sumę długości prześlemy do organizatorów.
Ag. Śliwińska

Dziś uczniowie klas 4-8 mieli okazję nauczyć się wielu ważnych rzeczy. Strażacy i policjanci przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa na drodze, podczas spacerów, ale i jazdy na rowerze. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali także najważniejsze numery telefonów, które w niejednej trudnej sytuacji mogą uratować życie.

Zdjęcia M. Wysoczańska i Michał Walas

W prawie 20 tys. placówek oświatowych w piątek o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał hymn narodowy. Do tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu” kolejny raz przystąpiła również nasza szkoła.Wspólne świętowanie ważnych dla naszej Ojczyzny rocznic przyczynia się do wzmocnienia poczucia więzi oraz jedności narodowej wśród dzieci, młodzieży i całej społeczności. Na szkolnych korytarzach i w klasach zaroiło się od symboli narodowych, a pod pomnikiem upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości harcerze pełnili wartę honorową.

Mg. Wysoczańska

Otwarcia toru rowerowego - Pumptrack & Skatepark przy Stadionie Miejskim, ul. 22 lipca

Czekało tu na wszystkich widowisko jakiego w Nowym Miasteczku jeszcze nie było, pełne atrakcji, adrenaliny i niezapomnianej rozrywki. Pokaz obejmował dwa rodzaje olimpijskich dyscyplin BMX Racing i BMX freestyle. Proszę pamiętać o bezpiecznym  korzystaniu (ochraniacze, kask) z nowej atrakcji.

 

Zdjęcia T. Kietliński

Kolejny raz pokazaliście Wasze wielkie ! 625 kg  - tyle kasztanów uzbieraliście dla małego Jasia, który każdego dnia walczy z chorobą.

Miesiąc październik kończymy wewnątrzszkolną akcją „OWOCOWY TYDZIEŃ”. Dzięki niej mieliśmy poznawać, smakować owoce przez cały tydzień. Celem akcji było dostarczenie uczniom szerokiej wiedzy nt. wartości owoców w żywieniu człowieka, a szczególnie młodego człowieka, który jest w okresie wzrostu. Akcja wzbudziła duże zaciekawienie, gdyż pomysł i forma przeprowadzenia akcji była ciekawa i każda klasą mogła wykazać się kreatywnością.

A co robiliśmy z owocami przez cały tydzień?

Kolejny dzień realizacji projektu pt: „Dziel się uśmiechem" w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Kolejne zajęcia i mnóstwo frajdy z realizacji projektu.Dzieci znów przypomniały sobie, że zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia całego ciała. Projekt w naszej szkole realizuje kl.3a z wych.B.Świercz oraz 2b z wych.I Olczyk-Pacan.

W tym roku Dzień Komisji Edukacji jest dniem szczególnym.

Strony