Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

23.06.2017 r. w SP odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, na którym najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.
Dodatkowo uczniowie z najwyższą średnią z klas 4, 5 i 6  zostali nagrodzeni przez panią burmistrz (Danuta Wojtasik) i przewodniczącego rady gminy (Michał Brysik).

W mury szkoły uczniowie wrócą w poniedziałek, 4 września. Uczniowie szóstych klas podstawówki zadebiutują w roli siódmoklasistów w związku z wprowadzonymi zmianami w oświacie. 

M.Ryśkiewicz

Typ placówki: 
26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

20 Jun 2017

Laureaci konkursów

Na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Parada- "Bajkowy Korowód"

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przygotowali paradę "Bajkowy Korowód". Jej finał odbył się dzisiaj na rynku miejskim. Wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie. Było jak zwykle głośno, barwnie i wesoło. Po prostu bajkowo.

11 Jun 2017

Parada" Bajkowy Korowód"

Parada" Bajkowy Korowód".

07 Jun 2017

Święto Sportu Szkolnego 2017

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Po zakończonych biegach wśród wszystkic uczestników zostały wylosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów:

USŁUGI TRANSPORTOWE "Alfa" Renata Popowicz, USŁUGI TRANSPORTOWE "ROL- TRANS" Krzysztof Sawicki, "Raphael" Jakub Debert, Firma "ARPOL", SAN MAX, Zajazd Kacper, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, ZAKŁAD HANDLOWO - USŁUGOWO PRODUKCYJNY Krzysztof Wysoczański, Chata Polska, Szkolne Koło Karitas, Piekarnia "Gureczny", FRB - FACHBUD Firma Remontowo - Budowlana Jakub Kowalski, FIRMA COVER'S JEANS Alina Stępień, Koło Łowieckie "Orzeł", Karon Aron Robert Krawczyk, Firma "Fatamorgana".

Wszystkie dzieci obecne w tym dniu na stadionie od Rady Rodziców otrzymały lody.

Święto Sportu Szkolnego przebiegało w duchu sportowej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok :)

tekst: M. Kiesiak i A.Śliwińska

06 Jun 2017

Powiatowy konkurs "Bezpieczne wakacje z Lupo"

Nowosolscy policjanci rozstrzygnęli powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla uczniów z klas V i VI szkoły podstawowej. 30 maja 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli 21 uczniów z powiatu nowosolskiego zmagało się z testem wiedzy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI a Maja Lotka- Gratulujemy Mai za podjęcie wyzwania :)

Typ placówki: 
24 May 2017

Światowy Dzień Żółwia.

23 maja, już drugi raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia.

Celem obchodów jest uświadomienie ludziom, że żółwiom grozi coraz większe niebezpieczeństwo i to właśnie ze strony człowieka. Łowi się je po to, by sprzedać je jako zwierzęta domowe, a w niektórych krajach żółwie mięso oraz jaja pełnią funkcje konsumpcyjne.

Od trzech lat mamy w gabinecie przyrody żółwia żółtolicego, zwanego „Frankiem”, który stał się prawdziwą, żywą, maskotką szkoły. Należy on do gatunku żółwi wodno-lądowych i ma już 9 lat. Na co dzień mieszka w akwarium, ale często chodzi po klasie między ławkami uczniów. Na początku był sensacją, teraz każdy wchodzi do gabinetu powoli, bo „Franek jest na spacerku”. W czasie przechadzki przygląda się uczniom skupionym na nauce i zadaje kłam powiedzeniu- powolny jak żółw. Na drzwiach klasy widniej tabliczka - „UWAGA – Żółw jest przy drzwiach w 2,5 sekundy. A Ty?”- kupiona na wycieczce przez uczniów 6 c SP.

Wszystkie święta, wakacje, ferie – czyli wolne- spędza poza szkołą. Uczniowie bardzo chętnie zabierają go na ten czas do siebie do domu, mają wówczas czas na dokonanie dogłębnej obserwacji. Są zachwyceni tym zmiennocieplnym zwierzęciem i żywą lekcją przyrody u siebie w domu. Już teraz w maju jest lista opiekunów wakacyjnych. Rodzice uczniów muszą wyrazić zgodę na pojawienie się zwierzęcia w ich domu. Jest też dobra próba dla dziecka, czy podoła opiece nad własnym zwierzęciem. Wszyscy opiekunowie przechodzą szkolenie, by móc samodzielnie dobrze się opiekować „Frankiem”. Najchętniej zjada on krewetki i suszone rybki. Żółw ten największą aktywność przejawiają wiosną i latem. W okresie jesiennym i zimowym częściej jest ospały i apatyczny (w środowisku naturalnym zapadają wtedy w sen zimowy). W tym czasie charakteryzują się niższą aktywnością i przyjmują mniejszą ilością pokarmu. Gdy wygrzewa się w słońcu podającym przez okno lub pod specjalną lampką, przyjmuje charakterystyczną pozycję, rozkładając szeroko odnóża przednie, a tylne do tyłu z odwróconymi podeszwami do góry.

W naszej szkole wszyscy dobrze znają ,,Franka”.

Kilka faktów, które warto wiedzieć:

- Żółwie są jajorodne.
- Są jedynymi kręgowcami na świecie, które zostały wyposażone w zewnętrzny szkielet, którego zewnętrzna część powstała z żeber i ościstych wyrostków kręgów w kostne płyty.
- Zwierzęta te mają rogowy dziób, w którym zamiast zębów (z wyjątkiem kilku wygasłych form) są ostre, rogowe listwy na krawędziach szczęki i żuchwy.
- Niektóre żółwie są mięsożerne, a inne roślinożerne. Wyróżniamy gatunki wodne i lądowe oraz wodno-lądowe.
- W Polsce występuje tylko jeden gatunek: żółw błotny. Można czasem spotkać inne, które zostały wprowadzone z innego geograficznie regionu (np. żółw stepowy).

10 May 2017

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. przygotowaliśmy uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem naszego apelu było przypomnienie ważności tego ważnego aktu w dziejach naszego kraju.

W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po części oficjalnej z pocztem sztandarowym przedstawiliśmy nasz program. Chcieliśmy uświadomić wszystkim rangę Konstytucji 3 Maja w Europie i na świecie. W programie udział wzięli uczniowie klasy I c gimnazjum. Wypożyczyliśmy stroje przypominające czasy oświecenia. Pomagały nam pani Aleksandra Wachowska i Anita Jatczak. Piękne teksty, literackie staraliśmy się przedstawić najpiękniej. Piosenki śpiewały nasze koleżanki i jeden kolega. Ostatnią piosenkę zaśpiewała pani Anita Jatczak.

Mamy nadzieję, że apel podobał się wszystkim. Pan dyrektor Sławomir Kopyciel podziękował za przygotowany program i życzył nam miłego wypoczynku podczas świąt.

                                                                                         Uczniowie klasy I c gim.

08 May 2017

Uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej przez uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZS nr 1 – p. Sławomir Kopyciel i p. Sebastian Olejarz, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Miejskiej Nowego Miasteczka z przewodniczącym p. Józefem Wernerem i zastępcą p. Ireną Szpilką oraz rodziców tegorocznych absolwentów.

W części oficjalnej dyrektor wraz z wychowawcami uroczyście wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, a przedstawiciele Rady Miejskiej Nowego Miasteczka pogratulowali absolwentom i wręczyli im pamiątkowe upominki. Rodzicom wyróżniających się uczniów: Kacpra Kochańskiego, Piotra Marszałka, Daniela Piwowarczyka i Adriana Wiśniewskiego, zostały wręczone listy gratulacyjne

Padło wiele słów pożegnania – głos zabrał dyrektor ZS nr 1 p. Sławomir Kopyciel, przewodniczący Rady Miejskiej Nowego Miasteczka p. Józef Werner, była wychowawczyni kl. III LO p. Renata Dak-Pieprzyk, wychowawca kl. IV Technikum p. Zbigniew Piosik. Młodsi uczniowie pożegnali starszych kolegów, a absolwenci całą społeczność szkolną. Niektórym ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku.

Kończąc naukę w szkole uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a następnie wręczyli im kwiaty oraz podziękowania.

Część artystyczna przebiegła w dużo weselszej atmosferze. Uczniowie skupili się na czekającej ich wizji matury i być może przyszłemu życiu studenckiemu. Do tematu podeszli w bardzo humorystyczny sposób. Szczególnie podobał się skecz przedstawiony przez czterech uczniów LO o "prawdziwych zestresowanych maturzystach oraz o prawdziwych niezestresowanych maturzystach".

Życzymy naszym absolwentom zdanej matury, trafnych wyborów i powodzenia w całym dalszym życiu.

E. Hoffmann

 

04 May 2017

XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca - Gaworzyce 2017

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w Gaworzycach odbył się XVIII Regionalny Konkurs Piosenki i Tańca . Naszą szkołe reprezentowały Zuzia Barczyszyn z klasy 6a , oraz Natalia Królikowska w klasy I LO . Miło nam poinformować , że Natalka zajęła I MIEJSCE w kategorii soliści - klasy ponadgimnazjalne. Serdecznie gratulacje dla naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

04 May 2017

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

26 Apr 2017

Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 1

   W dniu 25.04.2017r.w naszej szkole ponadgimnazjalnej zorganizowany został Dzień Otwarty. Głównym celem było zaprezentowanie dorobku szkoły, zmian, które nastąpiły, pięknie wyremontowanych sal  lekcyjnych, a także przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki potencjalnym uczniom oraz ich rodzicom.

   Odwiedziło nas wielu gości, m.in. radni miejscy, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół z Borowa Wielkiego i Bytomia Odrzańskiego, mieszkańcy Nowego Miasteczka i okolicznych miejscowości, a także absolwenci ,,Rolniczaka” i nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w tej szkole. Nie mogło również zabraknąć naszych gimnazjalistów, którzy pod czujnym okiem wychowawców zwiedzali mury być może swojej przyszłej placówki. Wszyscy przybyli z zaciekawieniem przyjęli przygotowane atrakcje, wśród których znalazły się występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Na lekcję samoobrony zaprosił gości instruktor sztuk walk T. Kuncik. Żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy pod szkołę podjechali kładem i oczywiście wozem bojowym, zaprezentowali uczestnikom pokazu sprzęt bojowy . Widzowie mogli również przymierzyć mundury wojskowe, a chętnych nie brakowało, bo jak wiadomo "za mundurem panny sznurem". Jak zwykle nie zawiedli nas także strażacy, którzy  swoim pokazem  uatrakcyjniają każdą  imprezę. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt  oraz wóz strażacki wykorzystywane podczas akcji.

     Dla gości przygotowano poczęstunek. Kawa, herbatka i pyszne ciacho umilały przerwy w zwiedzaniu. Uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego częstowali smakoszy żołnierskiego jedzenia  wspaniałą grochówką z kuchni polowej.

    Kiermasz, podczas którego ogrodnicy, pszczelarze i inni producenci prezentowali i sprzedawali swoje wspaniałe wyroby, ubarwił naszą imprezę. Dobrze, że mamy przymknęły dziś oko i najmłodsi goście mogli objadać się watą cukrową bez ograniczeń.  Dzień Otwarty Szkoły to doskonała okazja do spotkania, mamy więc nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania odwiedzających i z niektórymi z nich spotkamy się już  we wrześniu.

tekst: M. Wysoczańska

26 Apr 2017

W NAGRODĘ-WYCIECZKA!

   25 kwietnia 45 uczniów Zespołu Szkól nr 1 laureatów konkursów i trzech opiekunów wysuszyło do  kina „Europa”  w Nowej Soli . Uczniowie oglądali film pt. „Piękna i Bestia”, który dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń, a niektórym i wzruszeń. Po seansie filmowym  wszyscy udali się  do lokalu „Mafia”, gdzie czekały pizze. Humory i apetyt tego dnia dopisały każdemu.

   Ten wyjazd był sponsorowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej  i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Miasteczku.

   Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu poza szkołą oraz do wzajemnej integracji. Choć trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły są dość dobrze zintegrowani :) 

Strony