Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

    Po miesiącach wytężonej pracy, 22 czerwca 2018 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1w Nowym Miasteczku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

    W części oficjalnej uroczystości  były przemówienia: Pani Burmistrz Danuta Wojtasik  i Pana Dyrektor Jacek Zawiślak podsumowujące  schyłkowy rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania. Momentem długo wyczekiwanym było wręczenie nagród za najwyższe wysokie wyniki w nauce i konkurs zorganizowany przez Nadleśnictwo –„Wiosna bez płomieni”.

   Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie otrzymać świadectwa oraz dokonać refleksji nad minionymi miesiącami i podzielić się wakacyjnymi planami.

Typ placówki: 

Laureaci konkursów

Na boisku szkolnym  odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

Performens -Rumcajsowo.

Performens -Rumcajsowo.

Zdjęcia: B.G i B.Lisowska

Kibicujemy naszym!

Kibicujemy naszym!

Zdjęcia. B.Lisowska

Akcja "Podaruj mi trochę światła"

Dzisiaj, 18 czerwca, wolontariat szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku otrzymał podziękowania od Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego za zorganizowanie i przesłanie używanych okularów korekcyjnych w ramach akcji "Podaruj mi trochę światła". Cieszymy się bardzo, że przesyłka dotarła i nasze okulary już w lipcu trafią do potrzebujących w Kenii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Wolontariusze wraz z opiekunami.

E. Piotrowska

Parada na medal.

W piękny sobotni poranek 9.06.2018 r. uczniowie ZS nr 1 zaskoczyli wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka i w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy Święto Rzodkiewki. Pod Urzędem Miejskim czekała na nas scena, z której serdecznie powitali nas : Burmistrz Nowego Miasteczka Pani D. Wojtasik, Dyrektor ZS nr 1 Pan J. Zawiślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani S. Wawrzyńczyk oraz prowadzące całą imprezę Panie A. Jatczak oraz A. Opryszak.

Nasze szkolne,,maluchy”, czyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, zachwycili różnorodnością swoich przebrań. Na rynku pojawiła się istna łąka, mogliśmy podziwiać biedronki, muchy, motyle i barwne kwiaty. Kl. 2a zaskoczyła nas swoim świetnym tanecznym występem. W tym roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści otrzymali nietypowe zadanie. Musieli przygotować scenografię i choreografię do różnorodnych utworów muzycznych, a trudność polegała na tym, że nie były to utwory popularne. Każda klasa od ponad miesiąca głowiła się nad tym, jak przygotować się do występu z wykorzystaniem muzyki klasycznej. No cóż, nie wszystkim z walcem i dziadkiem do orzechów jest po drodze... , ale jak zwykle dzieci stanęły na wysokości zadania. Przez dwie godziny scena scena zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz polonez, walc, baletnice i tancerze, za chwilę czarownice, rybacy, upiory i wojownicy. Niesamowite dekoracje i stroje, a także jakość każdego występu świadczyły o ogromnej pracy zarówno uczniów i nauczycieli, jak i rodziców, którzy pomagali przygotować stroje i wiernie kibicowli przez cały pokaz.

Cieszymy się, że każdego roku Parada kojarzy się wszystkim z serdeczną atmosferą, radością, śmiechem, przepysznymi lodami.

No i … najważniejsze … żadnych lekcji i zadań domowych, bo materiał sobotni został opanowany bez zarzutu, oczywiście na ocenę celującą.

M.Wysoczańska

Parada 2018

Parada 2018

Dzień pszczoły

W środę, 6 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Pszczoły zorganizowany przez szkolny wolontariat. Na stoisku można było nabyć pyszne wypieki z miodem i napoje. Nasze wolontariuszki-artystki wykonywały owadzie makijaże twarzy. Była też akcja informacyjna dotycząca roli pszczół w naszym życiu. Edukowaliśmy także na temat możliwości i sposobów zaproszenia dzikich zapylaczy do przydomowych ogrodów.

E. Piotrowska

Zbiórka okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

Gorące podziękowania kierujemy do Pani Joanny Berger, opiekunki świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie z oddziałami gimnazjalnymi. Bo to dzięki jej inicjatywie młodzież zebrała 49 par okularów. Przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wielką moc ma Facebook, bo to dzięki informacji tam zamieszczonej uczeń kożuchowskiej szkoły, Jakub Miśków,  zainteresował się naszą akcją.

Tą samą drogą do naszej zbiórki przyłączyła się Pani Małgorzata Pitrowska-Osuch, która zainicjowała akcję w Nowej Soli. Przekazała nam  dwie pełne torby okularów – dziękujemy.

 Także nasz Szkolny Caritas przekazał na naszą zbiórkę 10 par okularów.

Wymyte, wyczyszczone okulary zostały zapakowane i wysłane 25 maja do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Bardzo cieszy nas fakt, że w codziennym pędzie potrafimy się zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku. Dzięki nam wszystkim, czyjeś życie w dalekiej Kenii nabierze barw, kształtów i rozpromienieje.

Wolontariusze wraz z opiekunami: Ewą Piotrowską, Mariolą Świtą i Moniką Wolną

Dzień Dziecka „Turniej Gigantów”

Dzień Dziecka „Turniej Gigantów”

Zdjęcia:  BG, AR

Dzień Dziecka - „Turniej Gigantów”.

W tym roku Dzień Dziecka w Nowym Miasteczku odbył się pod hasłem „Turniej Gigantów”. Na stadionie było nie tylko aktywnie i sportowo, ale również kolorowo i artystycznie! Pojawił się ogromny dmuchany tor przeszkód przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. To była zabawa dla osób lubiących rywalizację, szukających sportowych emocji i adrenaliny. Wizyta na torze była  doskonałą okazją do przeżycia niesamowitej przygody, znanej do tej pory tylko z programów telewizyjnych.

Nadleśnictwa Szprotawa i Nowa Sól oraz Koło Łowieckie „Orzeł” przygotowały dla naszych maluchów „Leśny Dzień Dziecka” . Wszyscy ćwiczyli rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, rywalizowali przy planszach, tablicach dźwiękowych i różnych quizach o tematyce przyrodniczo-leśnej. Spotkanie z leśnikami było okazją do nauki i zabawy. Przy okazji można było posilić się dobrze doprawionym myśliwskim bigosem.

Strażacy zaskoczyli wszystkich nieoczekiwanym ,,zimnym prysznicem” z węży strażackich, co w tak  upalny  dzień  było  przyjemnym  orzeźwieniem.

Wszyscy doskonale się bawili.

Zdjęcia: BG, AR

Dzień Dziecka - „Leśny Dzień Dziecka” .

Nadleśnictwa Szprotawa i Nowa Sól oraz Koło Łowieckie „Orzeł” przygotowały dla naszych maluchów „Leśny Dzień Dziecka” . Wszyscy ćwiczyli rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, rywalizowali przy planszach, tablicach dźwiękowych i różnych quizach o tematyce przyrodniczo-leśnej. Spotkanie z leśnikami było okazją do nauki i zabawy. Przy okazji można było posilić się dobrze doprawionym myśliwskim bigosem.

Strażacy zaskoczyli wszystkich nieoczekiwanym ,,zimnym prysznicem” z węży strażackich, co w tak  upalny  dzień  było  przyjemnym  orzeźwieniem.

Wszyscy doskonale się bawili.

Zdjęcia. BG, AR

Typ placówki: 

Zawody sportowe.

Zawody sportowe.

Zdjęcia. M.W

Wycieczka kl. 4b i 4d

Wycieczka klas 4b i 4d SP w telegraficznym skrócie to : zwiedzanie Zamku Czocha i Grodu Rycerskiego w Pławnej. Warsztaty ceramiki i litografii w Zamku Legend Śląskich, strzelanie z łuku i posiłek w McDonald's . Wyjazd dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko i do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień.

Typ placówki: 

Wycieczka kl. 4b i 4d

Zwiedzanie Zamku Czocha i Grodu Rycerskiego w Pławnej. Warsztaty ceramiki i litografii w Zamku Legend Śląskich.

Strony