Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
21 Mar 2018

Galeria Talentów

Galeria Talentów.

Zdjęcia W. Małecka i B.G

21 Mar 2018

Dzień Wiosny i Gala Talentów

,, Pasja, radość i talent życie ubarwiają...''

Pod tym hasłem rozpoczął się pierwszy wiosenny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, który powitano tradycyjnie na wesoło.  Śnieg i mróz skutecznie zniechęciły uczniów do wagarów, a poza tym tyle się działo, że szkoda by było opuszczać szkolne mury.

        Pierwsza w naszej placówce GALA TALENTÓW pozwoliła dzieciom i młodzieży zaprezentować różnorodne pasje i osiągnięcia. Okazało się, że mamy w  szkole  wielu zdolnych młodych artystów, muzyków, sportowców, którzy pochwalili się swoimi uzdolnieniami w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumencie, gra w szachy, żonglerka piłką nożną. Żadna dobra impreza nie mogłaby się obyć bez odrobiny magii, a u nas jest pewien magik, który wciąż zaskakuje nowymi sztuczkami zarówno kumpli, jak i nauczycieli. Jedna z uczennic świetnie posługuje się językiem migowym, więc wykorzystali tę sytuację niesamowici konferansjerzy prowadzący galę, prosząc za pomocą koleżanki o to, by nauczyciele stawiali tylko dobre oceny i nie zadawali zadań domowych. No cóż , marzyć może każdy... Podczas gali  o swoich pasjach i osiągnięciach opowiadali także wędkarze oraz wielbiciele jazdy konnej. Dla miłośników poezji też coś było, ponieważ szkolni poeci również przedstawili swoją twórczość. Można było podziwiać  różnorodne  prace  małych artystów-plastyków oraz zachwycić się cudownymi fotografiami. Swoje osiągnięcia zaprezentowała również 13 DH „Włóczykije” działająca w szkole od wielu lat. Bardzo dobrze zapowiadający się mistrzowie wypieków z kl. 5b, 6b, 7a, 2a i 3a gimn. przygotowali wspaniałą degustację, a ich stoisko było najbardziej oblegane przez wszystkich łasuchów.

          Odbył się także konkurs pod hasłem: ,,Najfajniejsza fryzura". Okazało się, że mistrzów grzebienia jest w szkole wielu. Wygrali ci uczestnicy, którzy wykazali się kreatywnością i talentem fryzjerskim. A nagrodą był oczywiście piękny kolorowy grzebień.

           Spotkanie tak wielu młodych, uzdolnionych pasjonatów jest najlepszym dowodem na to, że dzieci i młodzież mają w sobie pasję życia i pasję poznawania świata. To wspaniale, że chcą się podzielić  z innymi tym, co potrafią robić najlepiej. Odkrywanie siebie i swoich talentów, pomaga mądrzej spojrzeć na życie i jego wartość.

                                                                                                                         

                                                                      M.Wysoczańska

20 Mar 2018

Siódmy numer "Głosu Rolniczaka"

Właśnie ukazał się siódmy numer gazetki Samorządu Uczniowskiego w szkole ponadgimnazjalnej - "Głos Rolniczaka". Tym razem zespół redakcyjny przygotował wywiady z przedsiębiorcami i znanymi osobami ze świata biznesu, m.in. z twórcą Apple Computers. Zapraszamy do ciekawej lektury!

19 Mar 2018

Tydzień matematyki

Tydzień matematyki

19 Mar 2018

Tydzień matematyki

Tydzień matematyki
12.03.2018 - 16.03.2018

18 Mar 2018

"T.I.C? Tak! Nasze szkoły otwarte na świat” – krótka fotorelacja.

Od października w nasze szkole podstawowej obywają się zajęcia w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO – Lubuskie 2020.

Dzięki zajęciom nasi uczniowie mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę z Informatyki oraz zapoznać z podstawami bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Szkoła wzbogaciła się natomiast o nowy sprzęt komputerowy (15 laptopów i drukarka)

A. Tracewska

05 Mar 2018

Piknik Edukacyjny "Internet bez hejtu"

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W pikniku aktywnie uczestniczyli uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej: układali zdania z rozsypanek wyrazowych dotyczące hejtowania w sieci, rozszyfrowywali wiadomości, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na losowe pytania dotyczące wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Wyrazem sprzeciwu przeciwko hejtowaniu było również odrysowanie dłoni na papierze. Ponadto uczniom został zaprezentowany film edukacyjny „ Dodaj przyjaciela ” oraz teledysk „ Przytul hejtera ”. Na zakończenie akcji uczniowie wszystkich klas otrzymali dyplomy za udział w pikniku, a także wypełnili ankiety ewaluacyjne.

05 Mar 2018

Lodowisko

Po feriach pogoda jeszcze dopisała i zajęcia wychowania fizycznego mogły odbywać się również na lodowisku, było dużo frajdy i zabawy, a nasi uczniowie całkiem niezłe już sobie radzą z tą jakże trudna sztuka jaką niewątpliwie jest jazda na łyżwach.Włączenie gier i zabaw do lekcji podnosi efektywność nauczania, dając jednocześnie młodzieży wiele radości i zadowolenia. Promujmy ten piękny, zimowy sport i zachęcamy do wizyt na lodowisku.

M. Kiesiak

04 Mar 2018

Rekrutacja

UWAGA!

Zespół Szkół w Nowym Miasteczku prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Rolnik.

Zdobądź nowe kwalifikacje!

Zapisy do końca marca.

 

Na stronie szkoły w zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkolne/Wzory pism znajduje się podanie. Należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w sekrecie szkoły przy ulicy Marcinkowskiego 1.

W przypadku braku możliwości wydruku formularza lub jakichkolwiek problemów z jego wypełnieniem pomoc otrzymają Państwo w sekretariacie.

 

 

27 Feb 2018

"Internet bez hejtu"

Piknik dedykacyjny - "Internet bez hejtu"

Zdjęcia - uczniowie kl. 6a

18 Feb 2018

Góra Grosza zakończona

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji GÓRA GROSZA. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało nam się zebrać więcej niż poprzednio,  mianowicie nasze zbiory to :

- 12366 monet 1 gr

- 6641 monet 2 gr

- 4602 monety 5 gr

Łącznie daje to 23609 monet o wartości 486,58 zł. 

Waga tych monet to ponad 44 kg :-) 

Serdecznie dziękujemy!!! 

Opiekunowie SU

M.R. i A.Ś.

M. Ryśkiewicz

12 Feb 2018

Schemat organizacyjny szkoły

Treść: 
Schemat organizacyjny szkoły.
10 Feb 2018

Bezpieczne ferie zimowe.

Bezpieczne ferie zimowe.

10 Feb 2018

Bezpieczne ferie zimowe.

9 lutego 2018 r. odbył się apel zorganizowany przez klasę 7c. Tematem apelu były "Bezpieczne ferie zimowe". Tym razem postanowiliśmy przedstawić go trochę inaczej, dlatego dzięki pomocy Pana Ludwika Zaguły ze Straży Pożarnej z Nowego Miasteczka udało nam się zaprosić kilku gości. Byli to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowe Miasteczka oraz funkcjonariusze policji wraz z rzeczniczką Komendy Powiatowej z Nowej Soli Panią Justynę Sęczkowską.

Tekst: J.Ugolik

Zdjęcia: A. Opryszak

10 Feb 2018

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy.

Strony