Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
18 Dec 2017

14 Rajd Harcerski "Choinka"

W dniach 15-16 grudnia 2017 roku w  Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku13 Drużyna Harcerska "Włóczykije" zorganizowała po raz 14 Rajd Harcerski" Choinka". W przedsięwzięciu wzięło udział 9 patroli łącznie 100 osób. Tematem przewodnim rajdu była przyjaźń, która jednała oraz zbliżała do siebie patrole. Z odrobiną szczęścia drużyny na trasie otrzymywały bonusy od elfów Świętego Mikołaja oraz prezenty wykonane w ramach zadań przez inne patrole. Cały rajd przebiegał w atmosferze ciepła, radości oraz wzajemnego szacunku jak przystało na prawdziwego harcerza. Zwycięzcy Rajdu: 1 miejsce Grupa naukowców badająca niezniszczalność pudełka po serku homogenizowanym (Bytom Odrzański),  2 miejsce KS Pegaz (Bytom Odrzański), 3 miejsce  Ameliniowe jednorożce (szkolna drużyna Nowe Miasteczko). Zapraszamy wszystkie drużyny za rok na kolejną rywalizację fair play  :) 

18 Dec 2017

Informacja nt dyżurów nauczycieli w okresie między świątecznym.

W dniach: 27-28-29 grudnia 2017 r. (środa, czwartek, piątek) nie ma zajęć lekcyjnych.

Dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, zaplanowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole - gabinet nr 11 - budynek przy ulicy Marcinkowskiego 1 ( 27 i 28 grudnia ) , budynek przedszkola przy ulicy Lipowej ( 29 grudnia )

Ze względów organizacyjnych prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z wyżej wymienionych zajęć o przekazanie wychowawcy klasy informacji, w jakie dni dziecko będzie w szkole.

15 Dec 2017

Święta za pasem ...

Kolejna impreza cykliczna za nami ... i kolejny raz uczennice ze Szkolnego Koła CARITAS pokazały, że zawsze można na nie liczyć. Tym razem przygotowałyśmy stoisko świąteczne, na którym znalazły się ciasta, pierniki, pierniczki, własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i rodziców. Nad wszystkim czuwali opiekunowie Szkolnego Koła CARITAS. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich z SKC kilka rodzin z naszej szkoły będzie miało szczęśliwsze święta.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę wszystkiego co najlepsze, aby nigdy nie zabrakło nam siły i chęci do dalszych działań.

Pamiętajmy, Dobro zawsze wraca ...

Opiekun SKC Klaudia Olejarz

12 Dec 2017

Mikołaje są wśród nas...

Dzień 6 grudnia to taki magiczny i radosny przerywnik w codziennej szarudze. Od świtu czekamy na niespodzianki...

W nasze szkole grzeczni uczniowie również niecierpliwie oczekiwali na przyjazd Św. Mikołaja. Właściwie ci niegrzeczni też, licząc, że wszystkie grzeszki zostały im wybaczone. Po szkolnych korytarzach biegały renifery, elfy i inni pomocnicy św. Mikołaja. Niektórzy nauczyciele częstowali nas smakołykami, lekcje były przyjemne i jakoś wszyscy więcej się uśmiechali.

Po południu na rynku w naszym mieście czekały dla dzieci kolejne niespodzianki. Tańczyliśmy pod sceną i oglądaliśmy występy. Było świetnie, wszyscy się śmiali i żartowali. Kiedy już się rozgrzaliśmy, wołaliśmy Świętego Mikołaja. W końcu doczekaliśmy się i przyjechał...ale nietypowym powozem. Mikołaja na wozie strażackim jeszcze nie widzieliśmy, więc dostał ogromne brawa. Wszyscy ustawiliśmy się w strasznie długą kolejkę i wtedy dowiedzieliśmy się, że Św. Mikołaj ma brata bliźniaka. Część dzieci pobiegła więc na spotkanie z drugim Mikołajem. Wróciliśmy do domów obładowani słodyczami. I tak sobie myślimy,że miło jest otrzymywać prezenty, ale może jeszcze milej je dawać...

N. Nowak i M. Goszczurna

Zdjęcia udostępnione przez uczniów.

06 Dec 2017

Kiermasz świąteczny

5 grudnia w naszej szkole odbyła się cykliczna akcja wolontariatu szkolnego. Wystawiono stoisko, obsługiwane przez gimnazjalistki Anię Gajzler, Wiktorię Długosz, Rozalkę Kałużyńską, Miriam Wozowczyk oraz Olę Wolną, na którym uczniowie mogli otrzymać za dobrowolny datek ozdoby świąteczne, kartki, a także skosztować pierniczków i babeczek pieczonych przez wolontariuszy.

Jak co roku także pełną parą pracowały nasze wolontariuszki artystki Nadia Wysocka, Wiktoria Figurska, Wiktoria Jozich i Lidia Kowalska, które wykonywały fantazyjne makijaże twarzy i paznokci. Już od pierwszej przerwy stoisko cieszyło się dużym powodzeniem, zwłaszcza młodsi uczniowie, chętnie korzystali z artystycznych umiejętności naszych dziewcząt i w krótkim czasie korytarze szkolne zaroiły się od lwów, tygrysów i kolorowych motyli. Znalazło się także wielu smakoszy, którzy już od rana kosztowali świąteczne smakołyki.

Opiekunami szkolnego wolontariatu są panie Ewa Piotrowska, Mariola Świta i Monika Wolna.

E.Piotrowska

02 Dec 2017

Andrzejki 2017

Zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie odbyła się w dniu imienin Andrzeja czyli 30.11.2017, impreza zaczęła się o godzinie 16.30.

W zabawie brali udział uczniowie klas 2 i 3 gim. oraz 6 i 7 sp. Na imprezę przyszło dużo uczniów, a także nauczycieli i rodziców, którzy pilnowali porządku na sali. Impreza odbyła się spokojnej przyjaznej atmosferze. Wszyscy byli zadowoleni i o godzinie 20.00 zmęczeni i „wytańczeni” rozeszliśmy się do domu z uśmiechem na twarzy.

Sz. Ścibiorski

02 Dec 2017

Zabawa Andrzejkowa.

Zabawa Andrzejkowa.

23 Nov 2017

Wycieczka do muzeum.

  Dla każdego... coś ciekawego...

           W pewien listopadowy wtorek uczniowie naszej klasy 6b oraz uczniowie klas czwartych i piątych przenieśli się w inną epokę. Stało się to dzięki niecodziennej wystawie historycznego ubioru, która miała miejsce w Muzeum Miejskim w Nowej soli.

           Wyjechaliśmy około godziny dziewiątej, przejażdżka autobusem była bardzo przyjemna, wszyscy mieliśmy dobre humory. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie. Pierwszym punktem naszego programu było spotkanie z panem, który opowiadał nam o Nowej Soli. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów dotyczących historii tego miejsca. Dowiedzieliśmy się również, skąd wzięła się nazwa naszego powiatowego miasta. Bardzo spodobała nam się  makieta  i zdjęcia sprzed lat dotyczące różnych zdarzeń związanych z Nową Solą. Nasz największy zachwyt wzbudziły  jednak piękne i eleganckie suknie, pochodzące z najsłynniejszej w Polsce prywatnej kolekcji Pani Anny Moryto.  Na uwagę zasługiwały ozdoby i detale na sukniach , a także sposób wykonania. Oczywiście, wszystkie dziewczyny zastanawiały się, czy takie stroje były wygodne i praktyczne. Ostatecznie, nie ma przecież nic lepszego niż ukochane jeansy. Wystawa potrwa do 15 stycznia 2018, więc komu nie udało się wyjechać z nami, ma jeszcze szansę zobaczyć naprawdę rzadką kolekcję jedwabnych i aksamitnych sukien z lat 1820-1900. Kolejna wystawa, którą mieliśmy okazję zobaczyć, prezentowała zarówno przyrodę nadodrzańską, jak i zęby mamuta. Na chłopcach ogromne wrażenie zrobiła kolekcja zbiorów własnych muzeum ukazująca ewolucją uzbrojenia i umundurowania od czasów średniowiecza do końca XX w.

         Wycieczka była bardzo udana. Dzięki  takim nietypowym zajęciom muzealnym łatwo i przyjemnie przyswoiliśmy sobie wiedzę historyczną i przyrodniczą.

                                                                                                                 Magdalena Goszczurna 6b

                                                                                                                  Roksana Bocheńska 6b

Zdjęcia przesłane przez uczniów kl 5a i 5 b SP.

Typ placówki: 
20 Nov 2017

Międzynarodowy Festiwal Piosenki ,,Złote Talenty w Złotej Pradze"

W dniach 26-30.10 br. odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. W festiwalu uczestniczyło 55 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Wystąpili młodzi artyści z ośmiu państw europejskich: Bułgarii, Czech, Chorwacji, Estonii, Portugalii Rumunii, Słowenii i Polski. Nasz kraj reprezentowały laureatka XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie Natalia Królikowska, uczennica naszego Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.   Po rywalizacji konkursowej jury pod przewodnictwem Damira Basyrowa, solisty Teatru Opery i Baletu w Pradze, przyznało wykonawcom wyróżnienia i nagrody. W kategorii pop- jazz solo vocal 17+ Natalia Królikowska zdobyła III miejsce i brązowy medal za wykonanie piosenek ,,Nie opuszczaj mnie" , oraz ,,Boję się" . Osiągnięcia uzdolnionej wokalistki  wysoko oceniła Maria Tymczyszyn, która była członkiem jury międzynarodowego konkursu. Główną nagrodę festiwalu „VIII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” było Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna, którą otrzymał zespół wokalno - instrumentalny „Udar” ze Słowenii. Talent i praca młodej wokalistki został doceniony , potwierdza kierownik artystyczny Anita Jatczak.Była to okazja do integracji z młodzieżą europejską oraz promocji Polski, Miasta i Gminy Nowe Miasteczko  przez naszą solistkę.
W wolnym czasie, po rywalizacji festiwalowej wszyscy uczestnicy zwiedzali zabytkową część Pragi. 

Kierownik artystyczny Anita Jatczak , Natalka i rodzice - gorąco dziękują tym osobą , dzięki którym ten wyjazd mógł mieć miejsce , a mianowicie ; Pani Burmistrz Danucie Wojtasik, Panu Grzegorzowi Zwarycz, Pani Klaudii Olejarz (opiekunce szkolnego ,,Caritasu"), Pani Ewie Piotrowskiej ( opiekunce ,,Szkolnego Wolontariatu") i Pani wicedyrektor Agnieszce Tracewskiej. 

Dziękuję

20 Nov 2017

Capstrzyk Niepodległości.

W piątek 10 listopada br, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbył się Capstrzyk Niepodległości.

Uroczystości, rozpoczęły się wartą naszych koleżanek i kolegów z liceum oraz wspólną modlitwą przybyłych przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zgromadzeni udali się do kościoła Marii Magdaleny na wspólną mszę św., a następnie wzięli udział w uroczystej akademii, na której uczniowie pierwszej klasy liceum mundurowego przyjęli sztandar kombatantów. Przed zgromadzonymi rodzicami, kolegami, władzami miasta i szkoły odbyło się ślubowanie kadetów.

 

15 Nov 2017

Poznaję zawody

W ramach lekcji Doradztwa Zawodowego klasa VII c miała możliwość zaprezentowania popularnych zawodów. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Każdy uczeń opowiadał o czynnościach, jakie wykonywane są w danym zawodzie...ponadto kucharz i cukiernik częstował wszystkich własnym wypiekiem. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in.: dekarza, murarza, optyka, cukiernika, kucharza, plastyka, florystę oraz mechanika pojazdów samochodowych.Lekcja miała na celu zaznajomienie uczestników z różnorodnością zawodów, które może wykonywać człowiek.

 

Typ placówki: 
13 Nov 2017

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10.11.2017 r

Dzień Niepodległości 11 listopada 2017 to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. W naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się dzień przed przypadającym w kalendarzu świętem, w piątek 10.11.2017 r. W bieżącym roku szkolnym część artystyczną apelu przygotowała klasa VII B wraz z wychowawcą - Panią Martą Zientek.

Strony