Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
17 Oct 2017

Pasowanie uczniów klas pierwszych.

Pasowanie  uczniów klas pierwszych.

Zdjęcia: W Małecka

17 Oct 2017

Pasowanie uczniów klas pierwszych

   W czwartek12 października odbyło się "Pasowanie  uczniów klas pierwszych". Bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I a ( wych. M. Strykowska), klasy I b ( wych. J. Hercuń), klasy I c ( wych. M. Wolna). Uroczysty apel odbył się w Domu Kultury. Przybyli zaproszeni goście: dyrektor J. Zawiślak oraz wicedyrektor G. Olszewska, przedstawiciele władz gminy, Rady Rodziców, uczniowie klas I-III i rodzice. Dziewczynki i chłopcy z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym zostali pasowani na uczniów. W ten sposób zostali  włączeni  do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną. Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie otrzymali także upominki od władz miasta, Rady Rodziców, kolegów z klas II i III oraz od Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku.

M. Strykowska

Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Typ placówki: 
12 Oct 2017

Dzień Nauczyciela 2017

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników.

02 Oct 2017

Święto Anioła Stróża

Święto Anioła Stróża.

02 Oct 2017

Wycieczka do Wrocławaia

Dnia 12.09.2017 r., we wtorek, uczniowie klasy 7 B wyjechali do Wrocławia. Oprócz zwiedzania Ostrowa Tumskiego wraz z Mauzoleum Piastów Śląskich (wrocławskich i opolskich) w klasztorze sióstr Urszulanek, uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w dwóch rodzajach godzinnych warsztatów edukacyjnych.

Pierwsze z nich - polonistyczne dotyczyły Rękopisu Adama Mickiewicza oraz historii dworu szlacheckiego w narodowym dziele Mickiewicza i miały miejsce w Muzeum Pana Tadeusza, w budynku Ossolineum, w kamienicy Pasaż pod Błękitnym Słońcem, w zachodniej pierzei wrocławskiego Rynku. Uczniowie oprócz humanistycznych warsztatów naukowych mieli okazję zwiedzić dwie sale poświęcone epoce romantyzmu oraz zapoznać się ze stylem życia bohaterów Pana Tadeusza (m.in. z zasadami doboru ubioru wśród różnych warstw społecznych w tamtych czasach). 

Drugie warsztaty, zatytułowane "Siła wody", dotyczyły zupełnie odmiennej dziedziny nauki - fizyki i odbyły się w Hydropolis, w multimedialnym muzeum wody, mieszczącym się nad Odrą, w pobliżu kampusu Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klasy 7 B najpierw mieli okazję przebrać się w białe fartuchy i zapoznać się ze sprzętem laboratoryjnym a następnie, podzieleni na grupy, wzięli udział w trzech eksperymentach fizycznych, przygotowanych przez pracowników Hydropolis. Ponadto, mieli okazję zwiedzić poszczególne sale Hydropolis: Planetę Wody i Głębiny, Ocean Życia oraz Człowiek i Woda. W Strefie Relaksu, zaprojektowanej jako ogród pełen roślinności, uczniowie mogli odpocząć leżakując na świetlistych leżakach i wsłuchując się w relaksującą muzykę.

Jednodniowa wycieczka do Wrocławia obok walorów edukacyjnych była również świetną okazją do integracji zespołu klasowego na początku nowego roku szkolnego 2017/2018.

M. Zientek

14 Sep 2017

Wycieczka do Wrocławia.

Wycieczka do Wrocławia klasy 7b.

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Przedstawił także nowe Panie Wicedyrektor Grażynę Olszewską i Agnieszkę Tracewską.  Ksiądz motywował do nauki, a Pani Burmistrz Danuta Wojtasik zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Po  wystąpieniach  uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się także z wieloma zmianami. 1 września 2017 r. wróci 8-letnia szkoła podstawowa i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji. Podpisane przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie rozpoczynają się 1 września 2017 r., a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej.

 

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

23.06.2017 r. w SP odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, na którym najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.
Dodatkowo uczniowie z najwyższą średnią z klas 4, 5 i 6  zostali nagrodzeni przez panią burmistrz (Danuta Wojtasik) i przewodniczącego rady gminy (Michał Brysik).

W mury szkoły uczniowie wrócą w poniedziałek, 4 września. Uczniowie szóstych klas podstawówki zadebiutują w roli siódmoklasistów w związku z wprowadzonymi zmianami w oświacie. 

M.Ryśkiewicz

Typ placówki: 
26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SP

20 Jun 2017

Laureaci konkursów

Na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Parada- "Bajkowy Korowód"

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przygotowali paradę "Bajkowy Korowód". Jej finał odbył się dzisiaj na rynku miejskim. Wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie. Było jak zwykle głośno, barwnie i wesoło. Po prostu bajkowo.

Strony