Szkoła Podstawowa

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/sjaIoI2_W5o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Konkurs przedmiotowy z biologii

Rejon 4: powiaty: nowosolski oraz wschowski

https://ko-gorzow.edu.pl/konkursy/wyniki

15.02.2019 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 16  uczniów z różnych szkół podstawowych, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Naszą szkołę reprezentowała Maja Lotka z klasy 8a i Stanisława Krężel z klasy 8b.

 

Zdjęcia: B. Lisowska

Typ placówki: 

Apel

Zdjęcia: K. Gutkowski, P. Włodaraczyk

Apel

Zdjęcia: K. Gutkowski, P. Włodaraczyk

Walentynki

Walentynki

Zdjęcia: K. Gutkowski, P. Włodaraczyk

Góra Grosza

W GÓRZE GROSZA uzbieraliśmy 337,25 zł w monetach 1gr, 2gr i 5 gr(razem ważyły ok.33 kg).

monet 1groszowych było 9555 sztuk czyli 95,55 zł

monet 2 groszowych było 5155 sztuk czyli 103,10zł

monet 5 groszowych było 2772 sztuki czyli 138,60 zł.

Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się do akcji.

Marta Ryśkiewicz

Bal karnawałowy

W piątkowe popołudnie, 11 lutego 2019 r., odbył się bal karnawałowy przygotowana przez Radę Rodziców.

Zdjęcia: P. Włodarczyk i B.G

Bal karnawałowy

W piątkowe popołudnie, 11 lutego 2019 r., odbył się bal karnawałowy przygotowana przez Radę Rodziców. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci z klas 4, 5, 6 mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa "Drabinkowo", która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerz.. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Typ placówki: 

Wizyta uczniów naszej szkoły w Przedszkolu

Uczniowie klasy 4b SP wraz ze swoją wychowawczynią p. B. Garbacz  i ks. A. Zelionca odwiedzili w przedszkolu najstarszą grupę sześciolatków, której wychowawczynią jest p. B. Stachowiak. Wśród uczniów znaleźli się absolwenci, którzy mile wspominali chwile spędzone w odwiedzanym przedszkolu. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, które były okazją do wspólnej zabawy i wzajemnego poznania. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wieloma uściskami.

Orszak Trzech Króli

    Trzecia edycja Orszaku Trzech Króli już za nami! W barwnym i wesołym pochodzie uczestniczyły setki osób z miasta oraz gminy Nowe Miasteczko. Nasze świętowanie tego dnia rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej z udziałem pani burmistrz Danuty Wojtasik. Eucharystia ta sprawowana przez Księdza Proboszcza ofiarowana była w intencji parafian oraz wszystkich uczestników Orszaku – zarówno miejscowych, jak i gości. Kilkanaście minut po godzinie 13.00 kolorowy Orszak ruszył ulicami Nowego Miasteczka, podążając za Gwiazdą, która wskazywała drogę do Nowonarodzonego Króla. Tegoroczną gwiazdę ufundował pan dyrektor Jacek Zawiślak, natomiast uczniowie klas mundurowych nieśli ją na czele Orszaku. Na trasie swojego przemarszu przepiękny korowód zatrzymał się w pałacu Heroda - scenę tę odegrali uczniowie z parafialnego KSM-u. Kolejnym przystankiem było zatrzymanie się nad tajemnicą pasterzy, którzy jako pierwsi otrzymali wiadomość o Nowonarodzonym. W dalszej kolejności, Królowie pomaszerowali już prosto na dziedziniec przy ratuszu, gdzie na scenie Mędrcy oddali pokłon Świętej Rodzinie. Wszyscy uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu oraz dzielili się opłatkiem. To było kolejne publiczne świadectwo wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka a nasi uczniowie kolejny raz wykazali się gotowością i niezwykłymi talentami.

ks. dr Aleks Zelionca

Zdjęcia B i R Lisowscy

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Zdjęcia: R i B Lisowscy

Jasełka

Jasełka.
Zdjęcia: K. Gutkowski i B.G

Jasełka

Jasełka.
Zdjęcia: K. Gutkowski i B.G

Konkursy przedmiotowe

Zamieszczamy listy osób zakwalifikowanych do etapów rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.  Wyniki są dostępne pod adresem https://ko-gorzow.edu.pl/konkursy/wyniki . Aby sprawdzić wyniki należy wybrać przedmiot oraz rejon 4, a następnie wyszukać uczestnika w wygenerowanej tabeli. Na stronie  http://ko-gorzow.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/miejsca-organizacji-etapow-rejonowych-2019.pdf  można sprawdzić miejsca terminy rejonowych  i wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019.

Nowy numer 'Głosu Rolniczaka'

Zapraszamy do czytania nowego numeru 'Głosu Rolniczaka'. Gazetka wydawana jest przez SU naszego LO a zespół redakcyjny pracuje nad tekstami pod czujnym okiem Pani Marty Zientek. Tym razem, w wydaniu listopadowo-grudniowym można przeczytać o rachunkowości finansowej firmy, odmianach języka angielskiego oraz poczuć atmosferę zbliżajacych się Świat Bożego Narodzenia.

„Dzielmy się uśmiechem”

W dniu 11 XII 2018 r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „Dzielmy się uśmiechem”. W projekcie biorą udział uczniowie klasy pierwsze SP – I a, I b,  Ic i czwarte 4 a i 4 b. Dzieci otrzymały pakiety ze szczoteczką, pastą do zębów, gumą do żucia i książeczką pełną pomocnych informacji i gier.

Na pierwszych zajęciach uczniowie klas pierwszych oglądali w lusterkach uśmiech, liczyli ząbki i zastanawiali się, dlaczego uśmiech każdego z nas jest inny. Dowiedzieli się jak nazywają się ząbki, te z przodu i te z tyłu i do czego nam służą. W parach gali w grę planszową. Na zajęciach było ciekawie i wesoło. Projekt będzie realizowany do końca roku szkolnego 2018/ 2019.

O codziennym dbaniu o uśmiech przypominać będzie uczniom pasta i szczoteczka, którą otrzymali w pakiecie edukacyjnym. Niektóre dzieci zdążyły potwierdzić wizytę u dentysty w otrzymanych książeczkach.

B. Świercz

Zdjęcia: K. Gutkowski

Typ placówki: 

Strony