Gimnazjum

21 Mar 2018

Galeria Talentów

Galeria Talentów.

Zdjęcia W. Małecka i B.G

21 Mar 2018

Dzień Wiosny i Gala Talentów

,, Pasja, radość i talent życie ubarwiają...''

Pod tym hasłem rozpoczął się pierwszy wiosenny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, który powitano tradycyjnie na wesoło.  Śnieg i mróz skutecznie zniechęciły uczniów do wagarów, a poza tym tyle się działo, że szkoda by było opuszczać szkolne mury.

        Pierwsza w naszej placówce GALA TALENTÓW pozwoliła dzieciom i młodzieży zaprezentować różnorodne pasje i osiągnięcia. Okazało się, że mamy w  szkole  wielu zdolnych młodych artystów, muzyków, sportowców, którzy pochwalili się swoimi uzdolnieniami w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumencie, gra w szachy, żonglerka piłką nożną. Żadna dobra impreza nie mogłaby się obyć bez odrobiny magii, a u nas jest pewien magik, który wciąż zaskakuje nowymi sztuczkami zarówno kumpli, jak i nauczycieli. Jedna z uczennic świetnie posługuje się językiem migowym, więc wykorzystali tę sytuację niesamowici konferansjerzy prowadzący galę, prosząc za pomocą koleżanki o to, by nauczyciele stawiali tylko dobre oceny i nie zadawali zadań domowych. No cóż , marzyć może każdy... Podczas gali  o swoich pasjach i osiągnięciach opowiadali także wędkarze oraz wielbiciele jazdy konnej. Dla miłośników poezji też coś było, ponieważ szkolni poeci również przedstawili swoją twórczość. Można było podziwiać  różnorodne  prace  małych artystów-plastyków oraz zachwycić się cudownymi fotografiami. Swoje osiągnięcia zaprezentowała również 13 DH „Włóczykije” działająca w szkole od wielu lat. Bardzo dobrze zapowiadający się mistrzowie wypieków z kl. 5b, 6b, 7a, 2a i 3a gimn. przygotowali wspaniałą degustację, a ich stoisko było najbardziej oblegane przez wszystkich łasuchów.

          Odbył się także konkurs pod hasłem: ,,Najfajniejsza fryzura". Okazało się, że mistrzów grzebienia jest w szkole wielu. Wygrali ci uczestnicy, którzy wykazali się kreatywnością i talentem fryzjerskim. A nagrodą był oczywiście piękny kolorowy grzebień.

           Spotkanie tak wielu młodych, uzdolnionych pasjonatów jest najlepszym dowodem na to, że dzieci i młodzież mają w sobie pasję życia i pasję poznawania świata. To wspaniale, że chcą się podzielić  z innymi tym, co potrafią robić najlepiej. Odkrywanie siebie i swoich talentów, pomaga mądrzej spojrzeć na życie i jego wartość.

                                                                                                                         

                                                                      M.Wysoczańska

20 Mar 2018

Siódmy numer "Głosu Rolniczaka"

Właśnie ukazał się siódmy numer gazetki Samorządu Uczniowskiego w szkole ponadgimnazjalnej - "Głos Rolniczaka". Tym razem zespół redakcyjny przygotował wywiady z przedsiębiorcami i znanymi osobami ze świata biznesu, m.in. z twórcą Apple Computers. Zapraszamy do ciekawej lektury!

20 Mar 2018

IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018

Dziś odbyły się IV  Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018 . Podobnie jak w poprzednich latach, w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”  w Nowej Soli swoją ofertę mogły zaprezentować firmy, szkoły ponadgimnazjalne ( była tam też nasza szkoła) , uczelnie, instytucje rynku pracy.

20 Mar 2018

IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018

W ramach prowadzonej w naszej szkole  preorientacji zawodowej uczniowie kl. 3 gimnazjum pod opieką wychowawców udali się na IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018.  Oferta była bogata. Młodzież miała okazję zapoznać się w jednym miejscu z wieloma ofertami edukacyjnymi różnych szkół oraz innych placówek szkoleniowych.

 

19 Mar 2018

Tydzień matematyki

Tydzień matematyki

19 Mar 2018

Tydzień matematyki

Tydzień matematyki
12.03.2018 - 16.03.2018

18 Mar 2018

"T.I.C? Tak! Nasze szkoły otwarte na świat” – krótka fotorelacja.

Od października w nasze szkole podstawowej obywają się zajęcia w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO – Lubuskie 2020.

Dzięki zajęciom nasi uczniowie mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę z Informatyki oraz zapoznać z podstawami bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Szkoła wzbogaciła się natomiast o nowy sprzęt komputerowy (15 laptopów i drukarka)

A. Tracewska

05 Mar 2018

Piknik Edukacyjny "Internet bez hejtu"

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W pikniku aktywnie uczestniczyli uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej: układali zdania z rozsypanek wyrazowych dotyczące hejtowania w sieci, rozszyfrowywali wiadomości, rozwiązywali rebusy, odpowiadali na losowe pytania dotyczące wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Wyrazem sprzeciwu przeciwko hejtowaniu było również odrysowanie dłoni na papierze. Ponadto uczniom został zaprezentowany film edukacyjny „ Dodaj przyjaciela ” oraz teledysk „ Przytul hejtera ”. Na zakończenie akcji uczniowie wszystkich klas otrzymali dyplomy za udział w pikniku, a także wypełnili ankiety ewaluacyjne.

05 Mar 2018

Lodowisko

Po feriach pogoda jeszcze dopisała i zajęcia wychowania fizycznego mogły odbywać się również na lodowisku, było dużo frajdy i zabawy, a nasi uczniowie całkiem niezłe już sobie radzą z tą jakże trudna sztuka jaką niewątpliwie jest jazda na łyżwach.Włączenie gier i zabaw do lekcji podnosi efektywność nauczania, dając jednocześnie młodzieży wiele radości i zadowolenia. Promujmy ten piękny, zimowy sport i zachęcamy do wizyt na lodowisku.

M. Kiesiak

04 Mar 2018

Rekrutacja

UWAGA!

Zespół Szkół w Nowym Miasteczku prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Rolnik.

Zdobądź nowe kwalifikacje!

Zapisy do końca marca.

 

Na stronie szkoły w zakładce Dokumenty/Dokumenty Szkolne/Wzory pism znajduje się podanie. Należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w sekrecie szkoły przy ulicy Marcinkowskiego 1.

W przypadku braku możliwości wydruku formularza lub jakichkolwiek problemów z jego wypełnieniem pomoc otrzymają Państwo w sekretariacie.

 

 

27 Feb 2018

"Internet bez hejtu"

Piknik dedykacyjny - "Internet bez hejtu"

Zdjęcia - uczniowie kl. 6a

18 Feb 2018

Góra Grosza zakończona

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji GÓRA GROSZA. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało nam się zebrać więcej niż poprzednio,  mianowicie nasze zbiory to :

- 12366 monet 1 gr

- 6641 monet 2 gr

- 4602 monety 5 gr

Łącznie daje to 23609 monet o wartości 486,58 zł. 

Waga tych monet to ponad 44 kg :-) 

Serdecznie dziękujemy!!! 

Opiekunowie SU

M.R. i A.Ś.

M. Ryśkiewicz

12 Feb 2018

Schemat organizacyjny szkoły

Treść: 
Schemat organizacyjny szkoły.
10 Feb 2018

Kadeci

Zdjęcia: A.Opryszak

Strony