Gimnazjum

Giełda talentów w obiektywie...

Giełda talentów w obiektywie naszego młodego fotografa: Barbary Lisowskiej

Giełda talentów.

Giełda talentów.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, A. Nowak, B.G

Giełda talentów

Giełda talentów.

Zdjęcia: A.Nowak, B.G

Giełda Talentów.

Giełda talentów - stoiska i przygotowania.

Giełda talentów

Giełda talentów -przygotowania i stoiska.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, A. Nowaka, B.G

Tydzień MATEMATYCZNY

Tydzień MATEMATYCZNY.

Zdjęcia: K.Gutkowski, P. Włodarczyk i nasze matematycznki

I Dzień Wiosny

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna (Pierwszy Dzień Wiosny), a astronomiczna ma swój początek w momencie gdy Słońce przekracza równik. Jest to moment zwany przez astronomów równonocą wiosenną i przeważnie ma  miejsce około 20 marca. 

Czekamy na wiosnę z niecierpliwością, wypatrujemy pierwszych cieplejszych dni, słońca i śpiewu ptaków. Po chłodach zimy jesteśmy zmęczeni grubymi ubraniami, krótkimi dniami, szarością i brakiem słońca. Nic więc dziwnego, że pierwszy dzień wiosny jest przez wszystkich tak entuzjastycznie świętowany. Tak jak każde święto również i ten dzień ma swoje zwyczaje.

Tę wyczekiwaną porę roku powitaliśmy kolorowymi strojami, uśmiechniętymi buziami. Dziewczynki przeważnie przebierają się wówczas za panią Wiosnę, zakładają zwiewne, kolorowe sukienki, a włosy przyozdabiają kwiatami lub wiankami z kwiatów, chłopcy zaś przebierają się za leśniczych lub super bohaterów.

Zdjęcia. K. Gutkowski i P. Włodarczyk

Konkurs BRD

Konkurs BRD

Zdjęcia: B. Lisowska

Nominacje na kolejna stopnie kadeckie.

Nominacje na kolejna stopnie kadeckie.

Zdjęcia: B. Lisowska

Nominacje na kolejna stopnie kadeckie.

5 marca 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku odbyło się wręczenie wyższych stopni kadetom. Pierwszy raz stopnie wręczane były uczniom klas pierwszych. Awanse otrzymali także wybrani uczniowie z klasy drugiej i trzeciej. Najwyższe stopnie sierżanta uzyskały Patrycja Wojciechowska i Anna Fogiel. Opiekunem klas mundurowych jest Pan Podporucznik Tomasz Kuńcik, odpowiedzialny za przygotowanie apelu i pokaz samoobrony. Część artystyczna oraz dekoracja to dzieło Pani Anity Jatczak. Swoją wizytą zaszczyciła nas także Pani Burmistrz Danuta Wojtasik. Awanse wręczane były przez Dyrektora ZS nr 1 Pana Jacka Zawiślaka.

T. Kuńcik

Zdjęcia B. Lisowska

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę!

W roku szkolnym 2018/2019 realizowana jest już ósma edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę!! .  Konkursu adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym) Konkursu zostaną przeprowadzone w formie elektronicznej w pracowni komputerowej.

Celem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej, w szczególności poprzez:

1)   pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
2)   pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ponadto, Konkurs ma na celu:

1)   wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji,
2)   rozwijaniu zainteresowań młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia,
3)   kształtowaniu postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej,
4)   propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.

Teraz trzymamy kciuki i czekamy na wyniku do 29.03.2019 r

 

Zdjęcia: B.G i K. Gutkowski

PIERWSZY WIECZÓR FILMOWY W NASZEJ SZKOLE

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunek p. A. Śliwińskiej i p. M. Ryśkiewicz 15 lutego w piątek odbył się pierwszy w naszej szkole - wieczór filmowy dla uczniów klas 6-8 SP oraz gimnazjalistów. Przed projekcją p.M. Wysoczańska przedstawiła uczniom historię walentynek, nawiązała do tematyki filmów, zaznaczyła edukacyjną rolę tego spotkania. Dziewczyny z samorządu przygotowały pyszne babeczki z ukrytymi wróżbami, które rozdały wszystkim zebranym na sali . Podczas wieczoru wyświetlane były  filmy poruszające  tematy : miłości, radzenia sobie z różnymi uczuciami, emocjami, a także relacji pomiędzy nastolatkami i rodziną. W przerwie między filmami p.A Śliwińska przygotowała loterię, a każdy los wywoływał wiele pozytywnych emocji. Oczywiście, nie mogło się obyć bez sesji zdjęciowej. Dobra zabawa i integracja trwały aż do 21.00. Warto podkreślić, że uczniowie stanęli na wysokości zadania i po zakończonym seansie pomogli posprzątać całą salę. Ten piątkowe spotkanie to przede wszystkim bardzo dużo pozytywnej energii i stąd pomysł, by wieczór filmowy na stałe pojawił się w naszej szkole.

                                                                                                                                             M.W.

Apel

14 lutego to dzień miłości, ale miłość to też pomaganie drugiemu człowiekowi na co dzień. W związku z tym dziewczyny ze Szkolnego Koła ,,Caritas" pod opieką p. A. Lotki, p. K. Olejarz i p. J Ugolik  oraz członkowie Szkolnego Wolontariatu z opiekunkami p. E. Piotrowską, p. M. Świtą i p. M. Wolną przygotowali apel na temat dobra i wzajemnej pomocy. Na wstępie przedstawiono w skrócie , czym zajmują się te organizacje, następnie wyrecytowane zostały piękne wiersze. Uczniowie przedstawili także krótką scenkę rozmowy między aniołem a diabłem. Dobro wygrało ze złem, tak jak w prawdziwych baśniach, ale trzeba mieć nadzieję, że w prawdziwym życiu też tak jest. Na zakończenie apelu najmłodsi uczestnicy rozdali wszystkim zebranym na sali serduszka, wróżby walentynkowe i słodkości. Chociaż walentynki są raz w roku, powinniśmy pamiętać o tym, by okazywać  sobie wzajemnie życzliwość przez cały rok.

                                                                                            N.Pruska i W. Wilimberg kl. 3b G

 

Zdjęcia: K. Gutkowski, P. Włodarczyk

Apel

Zdjęcia: K. Gutkowski, P. Włodarczyk

Walentynki

Walentynki w naszej szkole to był naprawdę wyjątkowy dzień. Samorząd uczniowski pod opieką p. A. Śliwińskiej i p.M. Ryśkiewicz wpadł na pomysł zorganizowania poczty walentynkowej. Już od 3 dni kursowała po szkole skrzynka na listy i  kartki z wyznaniami miłości i sympatii. Wolontariusze przygotowali kiermasz, podczas którego można było kupić pyszne wypieki albo wziąć udział w loterii fantowej. Wśród maluchów największe poruszenie wywołało malowanie twarzy. Do wizażystek ustawiła się największa kolejka.

Strony