Gimnazjum

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia  roku szkolnego 2017/2018

Zdjęcia: B.G i B. Lisowska

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Miasteczku spotkali się w odświętnie udekorowanej sali na uroczystości zakończenia  roku szkolnego. Jest to niezwykłe wydarzenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego przekazania sztandaru nowemu pocztowi i złożenia przez absolwentów ślubowania. W części oficjalnej Burmistrz Gminy i Miasta Pani Danuta Wojtasik razem z zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Panią Małgorzatą Żmijowską wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów klas 2 i 3 gimnazjum. Tradycyjnie już anonimowy sponsor ufundował nagrodę dla najlepszego ucznia klas 3, który uzyskał najlepsze wyniki w nauce i na egzaminie. W tym roku rowerem z apelu wyjechała uczennica klasy 3a Oliwia Pyżyńska.

W części artystycznej gimnazjaliści w humorystyczny, kabaretowy sposób przedstawili sceny z dziewięcioletniego szkolnego życia. Były nagany na wesoło dla nauczycieli i pracowników szkoły, zabawne scenki, podziękowania. Na koniec w górę pofrunęły birety.

THE END.

 

Laureaci konkursów

Na boisku szkolnym  odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

Performens -Rumcajsowo.

Performens -Rumcajsowo.

Zdjęcia: B.G i B.Lisowska

Kibicujemy naszym!

Kibicujemy naszym!

Zdjęcia. B.Lisowska

Akcja "Podaruj mi trochę światła"

Dzisiaj, 18 czerwca, wolontariat szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku otrzymał podziękowania od Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego za zorganizowanie i przesłanie używanych okularów korekcyjnych w ramach akcji "Podaruj mi trochę światła". Cieszymy się bardzo, że przesyłka dotarła i nasze okulary już w lipcu trafią do potrzebujących w Kenii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Wolontariusze wraz z opiekunami.

E. Piotrowska

Bal gimnazjalny

Bal gimnazjalny

Bal gimnazjalny

15.06.2018 r.

Nasi rodzice zorganizowali dla nas bal gimnazjalny. Razem z nimi i wychowawczyniami dekorowaliśmy salę, ta ciężka praca trwała aż dwa dni. Wymagała od nas wiele zaangażowania i twórczego myślenia. Jednakże nasz trud opłacił się, wnętrze zmieniło się nie do poznania. Świetnie bawiliśmy się wspólnie z nauczycielami pod czujnym okiem rodziców. Był polonez, były balony, które uniosły nasze kolorowe marzenia do gwiazd i dużo dobrej zabawy przy naszej ulubionej muzyce. Ten bal zapamiętamy na cale nasze życie.

Uczniowie kl. 3a i 3b

Typ placówki: 

Parada na medal.

W piękny sobotni poranek 9.06.2018 r. uczniowie ZS nr 1 zaskoczyli wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka i w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy Święto Rzodkiewki. Pod Urzędem Miejskim czekała na nas scena, z której serdecznie powitali nas : Burmistrz Nowego Miasteczka Pani D. Wojtasik, Dyrektor ZS nr 1 Pan J. Zawiślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani S. Wawrzyńczyk oraz prowadzące całą imprezę Panie A. Jatczak oraz A. Opryszak.

Nasze szkolne,,maluchy”, czyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, zachwycili różnorodnością swoich przebrań. Na rynku pojawiła się istna łąka, mogliśmy podziwiać biedronki, muchy, motyle i barwne kwiaty. Kl. 2a zaskoczyła nas swoim świetnym tanecznym występem. W tym roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści otrzymali nietypowe zadanie. Musieli przygotować scenografię i choreografię do różnorodnych utworów muzycznych, a trudność polegała na tym, że nie były to utwory popularne. Każda klasa od ponad miesiąca głowiła się nad tym, jak przygotować się do występu z wykorzystaniem muzyki klasycznej. No cóż, nie wszystkim z walcem i dziadkiem do orzechów jest po drodze... , ale jak zwykle dzieci stanęły na wysokości zadania. Przez dwie godziny scena scena zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz polonez, walc, baletnice i tancerze, za chwilę czarownice, rybacy, upiory i wojownicy. Niesamowite dekoracje i stroje, a także jakość każdego występu świadczyły o ogromnej pracy zarówno uczniów i nauczycieli, jak i rodziców, którzy pomagali przygotować stroje i wiernie kibicowli przez cały pokaz.

Cieszymy się, że każdego roku Parada kojarzy się wszystkim z serdeczną atmosferą, radością, śmiechem, przepysznymi lodami.

No i … najważniejsze … żadnych lekcji i zadań domowych, bo materiał sobotni został opanowany bez zarzutu, oczywiście na ocenę celującą.

M.Wysoczańska

Parada 2018

Parada 2018

Dzień pszczoły

W środę, 6 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Pszczoły zorganizowany przez szkolny wolontariat. Na stoisku można było nabyć pyszne wypieki z miodem i napoje. Nasze wolontariuszki-artystki wykonywały owadzie makijaże twarzy. Była też akcja informacyjna dotycząca roli pszczół w naszym życiu. Edukowaliśmy także na temat możliwości i sposobów zaproszenia dzikich zapylaczy do przydomowych ogrodów.

E. Piotrowska

Zbiórka okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

Gorące podziękowania kierujemy do Pani Joanny Berger, opiekunki świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie z oddziałami gimnazjalnymi. Bo to dzięki jej inicjatywie młodzież zebrała 49 par okularów. Przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wielką moc ma Facebook, bo to dzięki informacji tam zamieszczonej uczeń kożuchowskiej szkoły, Jakub Miśków,  zainteresował się naszą akcją.

Tą samą drogą do naszej zbiórki przyłączyła się Pani Małgorzata Pitrowska-Osuch, która zainicjowała akcję w Nowej Soli. Przekazała nam  dwie pełne torby okularów – dziękujemy.

 Także nasz Szkolny Caritas przekazał na naszą zbiórkę 10 par okularów.

Wymyte, wyczyszczone okulary zostały zapakowane i wysłane 25 maja do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Bardzo cieszy nas fakt, że w codziennym pędzie potrafimy się zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku. Dzięki nam wszystkim, czyjeś życie w dalekiej Kenii nabierze barw, kształtów i rozpromienieje.

Wolontariusze wraz z opiekunami: Ewą Piotrowską, Mariolą Świtą i Moniką Wolną

Dzień Dziecka „Turniej Gigantów”

Dzień Dziecka „Turniej Gigantów”

Zdjęcia:  BG, AR

Dzień Dziecka - „Turniej Gigantów”.

W tym roku Dzień Dziecka w Nowym Miasteczku odbył się pod hasłem „Turniej Gigantów”. Na stadionie było nie tylko aktywnie i sportowo, ale również kolorowo i artystycznie! Pojawił się ogromny dmuchany tor przeszkód przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. To była zabawa dla osób lubiących rywalizację, szukających sportowych emocji i adrenaliny. Wizyta na torze była  doskonałą okazją do przeżycia niesamowitej przygody, znanej do tej pory tylko z programów telewizyjnych.

Nadleśnictwa Szprotawa i Nowa Sól oraz Koło Łowieckie „Orzeł” przygotowały dla naszych maluchów „Leśny Dzień Dziecka” . Wszyscy ćwiczyli rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, rywalizowali przy planszach, tablicach dźwiękowych i różnych quizach o tematyce przyrodniczo-leśnej. Spotkanie z leśnikami było okazją do nauki i zabawy. Przy okazji można było posilić się dobrze doprawionym myśliwskim bigosem.

Strażacy zaskoczyli wszystkich nieoczekiwanym ,,zimnym prysznicem” z węży strażackich, co w tak  upalny  dzień  było  przyjemnym  orzeźwieniem.

Wszyscy doskonale się bawili.

Zdjęcia: BG, AR

Zawody sportowe.

Zawody sportowe.

Zdjęcia. M.W

Strony