Gimnazjum

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Gimnazjum nr 1 pożegnało w piątek 23 czerwca 2017 roku 39 uczniów. Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Na uroczystym apelu rozdane zostały nagrody dla najlepszych uczniów gimnazjum, a nagrodę specjalną PRIMUS INTER PARES otrzymał Miłosz Woźniak za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Nie obyło się bez podziękowań, przemówień, gratulacji i pożegnań. Uczniowie klas III wystąpili w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym, który bardzo się wszystkim podobał. Z łezką w oku zegnamy kolejny rocznik gimnazjalistów.

A. Opryszak

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dziś w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Mamy nadzieję, że trzecioklasiści mile będą wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

20 Jun 2017

Laureaci konkursów

Na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

17 Jun 2017

Bal Gimnazjalny

W środowy wieczór (14 czerwca) na balu bawili się gimnazjaliści, odliczając tym samym dni do końca rok szkolnego. Imprezę zorganizowali uczniom rodzice. Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością rodzice, wicedyrektor oraz nauczyciele. Sala na piętrze w Domu  Kultury zamieniła się w salę bankietową, w której uczniowie dwóch klas trzecich odtańczyli poloneza. Wśród muzyki do tańca nie zabrakło utworów rockowych oraz filmowych. W sumie na parkiecie umiejętności taneczne zaprezentowało 39 uczniów. Zabawa była wyśmienita.

Typ placówki: 
16 Jun 2017

Bal Gimnazjalny

Bal Gimnazjalny 2017.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Parada- "Bajkowy Korowód"

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przygotowali paradę "Bajkowy Korowód". Jej finał odbył się dzisiaj na rynku miejskim. Wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie. Było jak zwykle głośno, barwnie i wesoło. Po prostu bajkowo.

11 Jun 2017

Parada" Bajkowy Korowód"

Parada" Bajkowy Korowód".

07 Jun 2017

Święto Sportu Szkolnego 2017

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Po zakończonych biegach wśród wszystkic uczestników zostały wylosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów:

USŁUGI TRANSPORTOWE "Alfa" Renata Popowicz, USŁUGI TRANSPORTOWE "ROL- TRANS" Krzysztof Sawicki, "Raphael" Jakub Debert, Firma "ARPOL", SAN MAX, Zajazd Kacper, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, ZAKŁAD HANDLOWO - USŁUGOWO PRODUKCYJNY Krzysztof Wysoczański, Chata Polska, Szkolne Koło Karitas, Piekarnia "Gureczny", FRB - FACHBUD Firma Remontowo - Budowlana Jakub Kowalski, FIRMA COVER'S JEANS Alina Stępień, Koło Łowieckie "Orzeł", Karon Aron Robert Krawczyk, Firma "Fatamorgana".

Wszystkie dzieci obecne w tym dniu na stadionie od Rady Rodziców otrzymały lody.

Święto Sportu Szkolnego przebiegało w duchu sportowej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok :)

tekst: M. Kiesiak i A.Śliwińska

05 Jun 2017

Wycieczka trzydniowa po Małopolsce

W dniach 31.05-02.06 2017 roku klasy : Ic, IIa, IIb gimnazjum odbyły wycieczkę turystyczno -krajoznawczą po Małopolsce. Jej celem było zwiedzenie; Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, Krakowa, Kopalni Soli w Wieliczce oraz pobyt na Termach Podhalańskich. Oczywiście były też pyszne kremówki w Wadowicach.

Pogoda dopisała, dobry humor też, czego dowodem są piękne zdjęcia.Wróciliśmy bogatsi w wiedzę historyczną, wypoczęci, zrelaksowani i w pełni gotowi do WAKACJI.

M. Świta

Typ placówki: 
04 Jun 2017

Wycieczka trzydniowa po Małopolsce

Wycieczka trzydniowa po  Małopolsce.

24 May 2017

Światowy Dzień Żółwia.

23 maja, już drugi raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia.

Celem obchodów jest uświadomienie ludziom, że żółwiom grozi coraz większe niebezpieczeństwo i to właśnie ze strony człowieka. Łowi się je po to, by sprzedać je jako zwierzęta domowe, a w niektórych krajach żółwie mięso oraz jaja pełnią funkcje konsumpcyjne.

Od trzech lat mamy w gabinecie przyrody żółwia żółtolicego, zwanego „Frankiem”, który stał się prawdziwą, żywą, maskotką szkoły. Należy on do gatunku żółwi wodno-lądowych i ma już 9 lat. Na co dzień mieszka w akwarium, ale często chodzi po klasie między ławkami uczniów. Na początku był sensacją, teraz każdy wchodzi do gabinetu powoli, bo „Franek jest na spacerku”. W czasie przechadzki przygląda się uczniom skupionym na nauce i zadaje kłam powiedzeniu- powolny jak żółw. Na drzwiach klasy widniej tabliczka - „UWAGA – Żółw jest przy drzwiach w 2,5 sekundy. A Ty?”- kupiona na wycieczce przez uczniów 6 c SP.

Wszystkie święta, wakacje, ferie – czyli wolne- spędza poza szkołą. Uczniowie bardzo chętnie zabierają go na ten czas do siebie do domu, mają wówczas czas na dokonanie dogłębnej obserwacji. Są zachwyceni tym zmiennocieplnym zwierzęciem i żywą lekcją przyrody u siebie w domu. Już teraz w maju jest lista opiekunów wakacyjnych. Rodzice uczniów muszą wyrazić zgodę na pojawienie się zwierzęcia w ich domu. Jest też dobra próba dla dziecka, czy podoła opiece nad własnym zwierzęciem. Wszyscy opiekunowie przechodzą szkolenie, by móc samodzielnie dobrze się opiekować „Frankiem”. Najchętniej zjada on krewetki i suszone rybki. Żółw ten największą aktywność przejawiają wiosną i latem. W okresie jesiennym i zimowym częściej jest ospały i apatyczny (w środowisku naturalnym zapadają wtedy w sen zimowy). W tym czasie charakteryzują się niższą aktywnością i przyjmują mniejszą ilością pokarmu. Gdy wygrzewa się w słońcu podającym przez okno lub pod specjalną lampką, przyjmuje charakterystyczną pozycję, rozkładając szeroko odnóża przednie, a tylne do tyłu z odwróconymi podeszwami do góry.

W naszej szkole wszyscy dobrze znają ,,Franka”.

Kilka faktów, które warto wiedzieć:

- Żółwie są jajorodne.
- Są jedynymi kręgowcami na świecie, które zostały wyposażone w zewnętrzny szkielet, którego zewnętrzna część powstała z żeber i ościstych wyrostków kręgów w kostne płyty.
- Zwierzęta te mają rogowy dziób, w którym zamiast zębów (z wyjątkiem kilku wygasłych form) są ostre, rogowe listwy na krawędziach szczęki i żuchwy.
- Niektóre żółwie są mięsożerne, a inne roślinożerne. Wyróżniamy gatunki wodne i lądowe oraz wodno-lądowe.
- W Polsce występuje tylko jeden gatunek: żółw błotny. Można czasem spotkać inne, które zostały wprowadzone z innego geograficznie regionu (np. żółw stepowy).

10 May 2017

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. przygotowaliśmy uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem naszego apelu było przypomnienie ważności tego ważnego aktu w dziejach naszego kraju.

W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po części oficjalnej z pocztem sztandarowym przedstawiliśmy nasz program. Chcieliśmy uświadomić wszystkim rangę Konstytucji 3 Maja w Europie i na świecie. W programie udział wzięli uczniowie klasy I c gimnazjum. Wypożyczyliśmy stroje przypominające czasy oświecenia. Pomagały nam pani Aleksandra Wachowska i Anita Jatczak. Piękne teksty, literackie staraliśmy się przedstawić najpiękniej. Piosenki śpiewały nasze koleżanki i jeden kolega. Ostatnią piosenkę zaśpiewała pani Anita Jatczak.

Mamy nadzieję, że apel podobał się wszystkim. Pan dyrektor Sławomir Kopyciel podziękował za przygotowany program i życzył nam miłego wypoczynku podczas świąt.

                                                                                         Uczniowie klasy I c gim.

08 May 2017

Uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia nauki w szkole ponadgimnazjalnej przez uczniów klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy IV Technikum. W uroczystości wzięli udział dyrektor i wicedyrektor ZS nr 1 – p. Sławomir Kopyciel i p. Sebastian Olejarz, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie klas ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rady Miejskiej Nowego Miasteczka z przewodniczącym p. Józefem Wernerem i zastępcą p. Ireną Szpilką oraz rodziców tegorocznych absolwentów.

W części oficjalnej dyrektor wraz z wychowawcami uroczyście wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, a przedstawiciele Rady Miejskiej Nowego Miasteczka pogratulowali absolwentom i wręczyli im pamiątkowe upominki. Rodzicom wyróżniających się uczniów: Kacpra Kochańskiego, Piotra Marszałka, Daniela Piwowarczyka i Adriana Wiśniewskiego, zostały wręczone listy gratulacyjne

Padło wiele słów pożegnania – głos zabrał dyrektor ZS nr 1 p. Sławomir Kopyciel, przewodniczący Rady Miejskiej Nowego Miasteczka p. Józef Werner, była wychowawczyni kl. III LO p. Renata Dak-Pieprzyk, wychowawca kl. IV Technikum p. Zbigniew Piosik. Młodsi uczniowie pożegnali starszych kolegów, a absolwenci całą społeczność szkolną. Niektórym ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku.

Kończąc naukę w szkole uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w ich naukę i wychowanie, a następnie wręczyli im kwiaty oraz podziękowania.

Część artystyczna przebiegła w dużo weselszej atmosferze. Uczniowie skupili się na czekającej ich wizji matury i być może przyszłemu życiu studenckiemu. Do tematu podeszli w bardzo humorystyczny sposób. Szczególnie podobał się skecz przedstawiony przez czterech uczniów LO o "prawdziwych zestresowanych maturzystach oraz o prawdziwych niezestresowanych maturzystach".

Życzymy naszym absolwentom zdanej matury, trafnych wyborów i powodzenia w całym dalszym życiu.

E. Hoffmann

 

04 May 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III LO I TECHNIKUM

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 klas III LO i Technikum.

Strony