Gimnazjum

12 Oct 2017

Dzień Nauczyciela 2017

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników.

02 Oct 2017

Święto Anioła Stróża

Święto Anioła Stróża.

02 Oct 2017

Wycieczka do Wrocławaia

Dnia 12.09.2017 r., we wtorek, uczniowie klasy 7 B wyjechali do Wrocławia. Oprócz zwiedzania Ostrowa Tumskiego wraz z Mauzoleum Piastów Śląskich (wrocławskich i opolskich) w klasztorze sióstr Urszulanek, uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w dwóch rodzajach godzinnych warsztatów edukacyjnych.

Pierwsze z nich - polonistyczne dotyczyły Rękopisu Adama Mickiewicza oraz historii dworu szlacheckiego w narodowym dziele Mickiewicza i miały miejsce w Muzeum Pana Tadeusza, w budynku Ossolineum, w kamienicy Pasaż pod Błękitnym Słońcem, w zachodniej pierzei wrocławskiego Rynku. Uczniowie oprócz humanistycznych warsztatów naukowych mieli okazję zwiedzić dwie sale poświęcone epoce romantyzmu oraz zapoznać się ze stylem życia bohaterów Pana Tadeusza (m.in. z zasadami doboru ubioru wśród różnych warstw społecznych w tamtych czasach). 

Drugie warsztaty, zatytułowane "Siła wody", dotyczyły zupełnie odmiennej dziedziny nauki - fizyki i odbyły się w Hydropolis, w multimedialnym muzeum wody, mieszczącym się nad Odrą, w pobliżu kampusu Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klasy 7 B najpierw mieli okazję przebrać się w białe fartuchy i zapoznać się ze sprzętem laboratoryjnym a następnie, podzieleni na grupy, wzięli udział w trzech eksperymentach fizycznych, przygotowanych przez pracowników Hydropolis. Ponadto, mieli okazję zwiedzić poszczególne sale Hydropolis: Planetę Wody i Głębiny, Ocean Życia oraz Człowiek i Woda. W Strefie Relaksu, zaprojektowanej jako ogród pełen roślinności, uczniowie mogli odpocząć leżakując na świetlistych leżakach i wsłuchując się w relaksującą muzykę.

Jednodniowa wycieczka do Wrocławia obok walorów edukacyjnych była również świetną okazją do integracji zespołu klasowego na początku nowego roku szkolnego 2017/2018.

M. Zientek

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 Sep 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Przedstawił także nowe Panie Wicedyrektor Grażynę Olszewską i Agnieszkę Tracewską.  Ksiądz motywował do nauki, a Pani Burmistrz Danuta Wojtasik zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Po  wystąpieniach  uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się także z wieloma zmianami. 1 września 2017 r. wróci 8-letnia szkoła podstawowa i rozpocznie się wygaszanie gimnazjów – tak stanowią ustawy reformujące system edukacji. Podpisane przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie rozpoczynają się 1 września 2017 r., a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej, w roku szkolnym 2017/2018 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej.

 

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Gimnazjum nr 1 pożegnało w piątek 23 czerwca 2017 roku 39 uczniów. Relację fotograficzną z tego wydarzenia zobaczyć można na stronie szkoły w zakładce - Galeria szkoły .

Na uroczystym apelu rozdane zostały nagrody dla najlepszych uczniów gimnazjum, a nagrodę specjalną PRIMUS INTER PARES otrzymał Miłosz Woźniak za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Nie obyło się bez podziękowań, przemówień, gratulacji i pożegnań. Uczniowie klas III wystąpili w specjalnie na tę okazję przygotowanym programie artystycznym, który bardzo się wszystkim podobał. Z łezką w oku zegnamy kolejny rocznik gimnazjalistów.

A. Opryszak

26 Jun 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dziś w ZS nr 1 w Nowym Miasteczku pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Mamy nadzieję, że trzecioklasiści mile będą wspominać lata spędzone w gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą im powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

20 Jun 2017

Laureaci konkursów

Na sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

17 Jun 2017

Bal Gimnazjalny

W środowy wieczór (14 czerwca) na balu bawili się gimnazjaliści, odliczając tym samym dni do końca rok szkolnego. Imprezę zorganizowali uczniom rodzice. Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością rodzice, wicedyrektor oraz nauczyciele. Sala na piętrze w Domu  Kultury zamieniła się w salę bankietową, w której uczniowie dwóch klas trzecich odtańczyli poloneza. Wśród muzyki do tańca nie zabrakło utworów rockowych oraz filmowych. W sumie na parkiecie umiejętności taneczne zaprezentowało 39 uczniów. Zabawa była wyśmienita.

Typ placówki: 
16 Jun 2017

Bal Gimnazjalny

Bal Gimnazjalny 2017.

12 Jun 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego.

Zdjęcia W. Małecka

11 Jun 2017

Parada- "Bajkowy Korowód"

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przygotowali paradę "Bajkowy Korowód". Jej finał odbył się dzisiaj na rynku miejskim. Wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie. Było jak zwykle głośno, barwnie i wesoło. Po prostu bajkowo.

11 Jun 2017

Parada" Bajkowy Korowód"

Parada" Bajkowy Korowód".

Strony